روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در کردستان تولید می‌شود

سنندج - ایرنا - واحد تولیدی پوشاک با برند ژیان در کردستان با شیوع ویروس کرونا خط تولید خود را به تولید ماسک تغییر داد و اکنون با بهره‌مندی از تجهیزات تمام اتوماتیک روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک تولید می‌کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون واحدهای تولیدی در استان بطور سنتی و صنعتی اقدام به تولید ماسک کردند.

محمد دره‌وزمی اضافه کرد: از هفته جاری واحد تولیدی ماسک استان با نصب دستگاه‌های مورد نیاز روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک را تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مشکلی از لحاظ تامین ماسک در استان وجود ندارد، افزود: علاوه بر تولیدات استان اقدام به واردات ماسک هم کردیم و به تازگی درخواست واردات ۱۰۰ هزار عدد ماسک سه لایه با قیمت مصوب دادیم.

مدیرواحد تولید ماسک ژیان که بعد از شیوع ویروس کرونا خط تولید واحد خود را از پوشاک به ماسک تغییر داده است هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای تغییر خط تولید این واحد تاکنون یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم.

ناصح نیک‌نام اضافه کرد: در ابتدا دستگاه‌های تولید ماسک موجود در این واحد نیمه اتوماتیک بودند که طی  سه روز ۱۳۰ هزار عدد ماسک به عبارتی روزانه حدود ۴۴ هزار عدد تولید و به بازار تحویل می‌دادیم.

این تولیدکننده ماسک در سنندج افزود: اکنون با نصب تجهیزات و دستگاه‌های تمام اتوماتیک؛ استارت تولید روزانه ۱۰۰ هزار عدد ماسک در این واحد زده شده است.

نیک‌نام با اشاره به اینکه ماسک سه لایه پزشکی با تاییدیه معاونت غذا و دارو در این واحد تولید می‌شود، گفت: نیاز کل استان را به ماسک تامین می‌کنیم و مردم دیگر مشکلی از بابت تهیه این وسیله بهداشتی لازم برای مقابله با بیماری کرونا نخواهند داشت.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا ظهر چهارشنبه یازدهم تیر در مجموع ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =