مکانی برای استقرار خادمان فرهنگ رضوی در کاشان اختصاص یابد

کاشان- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به دغدغه محل استقرار برای اعضای موسسه خادمین امام رضا (ع) کاشان، اختصاص زمین یا مکان و مجموعه‌ای به خدمت‌گزاران فرهنگ رضوی در دار المومنین را خواستار شد.

علی هاشمی طاهری روز چهارشنبه در دیدار خادمین آستان حضرت ثامن الحجج (ع) با مسوولان شهری کاشان گفت: این بزرگواران هر سال فضای شهری را با عطر حضرت امام رضا (ع) گره می‌زنند، هر چند به خاطر شرایط خاص شیوع کرونا، مردم و مسوولان امسال نتوانستند میزبانی شایسته‌ای همانند گذشته داشته باشند.

وی به ایجاد فضای معنوی خاص از سوی جوانان برگزار کننده جشنواره آه و آهو و سایر ویژه برنامه‌ها منجمله زیر سایه خورشید، حمایت شورا و مسوولان شهری برای رفع دغدغه‌های برگزار کنندگان این رویداد فرهنگی با تامین مجموعه را وظیفه‌ای مهم دانست.

شهردار کاشان نیز جشنواره آه و آهو را از بزرگ‌ترین، موثرترین و مردمی‌ترین رویدادهای فرهنگی سالانه خطه مومنان برشمرد و تلاش جوانان و اعضای موسسه خادمین حضرت رضا (ع) را تجلی رفتاری خالصانه و عاشقانه عنوان کرد که در هیچ شرایطی از کوشش برای برافراشتن نام و پرچم آن امام مهربان فروگذاری نکردند.

سعید ابریشمی‌راد، ارایه الگوی اجتماعی در عین ترویج شادی در جامعه را از جمله ویژگی‌های جشنواره آه و آهو دانست و افزود: همان گونه که عالم بودن و دانایی، یکی از ویژگی‌های بارز امام رضا (ع) بود، جامعه اسلامی نیز باید با ارتقای مستمر دانش خود، به این سیره امام همام تاسی کند.

وی همچنین به مهربانی و بخشندگی به عنوان صفت‌های پسندیده مورد تاکید قرآن کریم و منجمله ویژگی‌های شاخص امام رضا (ع) اشاره و تاکید کرد: انسان برای پیشرفت و تکامل خود، راهی جز پرورش این خصلت‌های نیکو در درونش ندارد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر هم در ادامه بر آمادگی برای کمک و حمایت از خواسته‌ها و نیازهای موسسه خادمین رضا (ع) کاشان تاکید و خدمت‌گزاری به حضرت ثامن الحجج (ع) را افتخاری بی‌نظیر و غیرقابل جایگزین عنوان کرد.

علی‌رضا مفرح، برگزاری سالانه جشنواره آه و آهو را اتفاقی مهم برای منطقه توصیف و از دست‌اندرکاران آن به صورت ویژه تقدیر کرد.

جشنواره آه و آهو که پیش‌تر همزمان با دهه کرامت به میزبانی کاشان برگزار می‌شد، امسال از سوم تا سیزدهم تیر ۱۳۹۹ برابر با یکم تا یازدهم ذی‌القعده ۱۴۴۱ در نتیجه شیوع ویروس کرونا شاهد حضور علاقه‌مندان نبوده و روزانه در قالب برنامه رادیویی پخش زنده به اجرا درمی‌آید.

کاشان تنها شهرستان کشور است که جشن زیر سایه خورشید را هم‌ردیف سایر استان‌ها به صورت مستقل با حضور کاروان خادمان حرم رضوی هر سال به مناسبت دهه کرامت در نقاط شهری و و روستایی برگزار می‌کند.

این شهرستان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha