۱۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83840821
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف کالای قاچاق در استان مرکزی ۶۲ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: کشف کالای قاچاق در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه قبل آن، ۶۲ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس استان مرکزی، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در این مدت، ۳۲۱ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال انواع کالای قاچاق در این استان کشف و ضبط شد و ۳۷۲ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شده‌اند.
وی بیان کرد: ۳۷۴ پرونده در این بازه زمانی مربوط به قاچاق کالا به مقام قضایی ارجاع شده و ۲۱۸ دستگاه خودرو نیز از قاچاقچیان کالا توقیف شده است.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد:‌ از تعداد پرونده‌های ارجاع شده به دستگاه قضایی، ۲۷ پرونده دارای ارزش بیش از یک میلیارد ریال و تعداد ۱۵۲ پرونده نیز دارای ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون ریال است.

سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های پیشرفت و توسعه ملی، بسترسازی امنیت اقتصادی است و بحث مبارزه با قاچاق کالا در سال جهش تولید با جدیت دنبال می‌شود.

توقیف سواری هیوندا سوناتا با خلافی بیش از ۸۸ میلیون ریال در اراک 
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: یک دستگاه خودوی سواری هیوندا سوناتا با خلافی ۸۸ میلیون و ۷۴۴ هزار ریال در اراک توقیف شد.

سرهنگ سید «علی حسینی» افزود: این خودرو در اجرای طرح برخورد با رانندگان متخلف و خطر ساز توقیف و به استناد ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، به پارکینگ انتقال داده شد.
سارق اماکن خصوصی اراک دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: سارق اماکن خصوصی این شهرستان شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد.

سرهنگ «امیر مختاری» افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل و اماکن خصوصی در هفته گذشته در شهرستان اراک ، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: در تحقیقات ماموران انتظامی شهرستان اراک سارق شناسایی و در عملیاتی دستگیر شد و متهم در بازجویی‌های صورت گرفته به هشت فقره سرقت اماکن خصوصی اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =