رییس جدید هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کردستان انتخاب شد

سنندج - ایرنا - برزو مرادی مال امیری به عنوان رییس جدید هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان کردستان انتخاب شد.

مجمع انتخابات هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کردستان روز چهارشنبه با حضور ۱۲ نفر از اعضا و سه کاندیدا برگزار و در نهایت برزو مرادی با کسب ۱۰ رای برای چهار سال به عنوان رییس این هیات برگزیده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این جلسه اظهار داشت: هیات جدید باید رشته خطیر و قهرمان پرور موتورسواری و اتومبیل‌رانی را ساماندهی کند چرا که چند ماه است که با سرپرست هدایت می‌شود.

حامد جولایی با بیان اینکه تاکنون نتوانسته‌ایم در رشته موتورسواری و اتومبیلرانی موفق عمل کنیم، اضافه کرد: در حال حاضر این هیات غیر از سه شهرستان بیجار، سنندج و دیواندره در بقیه شهرستان‌ها غیرفعال است که باید در این شهرستان ها هر چه زودتر ساماندهی و فعال شوند.

وی بر لزوم همکاری رییس جدید این هیات با دستگاه‌های اجرایی بویژه شهرداری و پلیس راهور تاکید کرد و گفت: باید پیست سنندج فعال شده و در دیگر شهرستان‌ها نیز بخش خصوصی برای ایجاد تجهیزات لازم ورود کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه باید از ظرفیت پیشکسوتان نیز برای ارتقا این ورزش بهره برد، یادآور شد: نیاز است سایتی برای ساماندهی افراد علاقمند و فعالان این رشته ورزشی طراحی کرد.

رییس جدید هیات موتورسواری و اتومبیلرانی کردستان هم با بیان اینکه آمار تصادفات در ایران بالا است، افزود: باید با هدایت جوانان به سمت پیست‌های موتورسواری و اتومبیلرانی و فراهم کردن شرایط برای تخلیه انرژی آنان، از تصادف‌ها بکاهیم.

بروز مرادی مال امیری بر لزوم استفاده از تجارب دیگر استان‌ها در این رشته ورزشی تاکید کرد و اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف به ویژه پلیس راهور، می‌توان زمینه ساماندهی این ورزش و پیشرفت آن را فراهم کرد.

وی یادآور شد: با برگزاری مسابقات خیابانی قانونمند و جذب جوانان برای پیوستن به رشته ورزشی موتورسواری و اتومبیلرانی، ضمن تخلیه انرژی قشر جوان، می‌توان از بسیاری از تصادف‌ها ممانعت کرد.

خبات حسامی، برزو مرادی و جهانفرد کاظمی سه کاندیدای حاضر در این مجمع بودند. پیش از این نادر اسدی سرپرست هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان کردستان بود که از کاندیداتوری برای سکانداری این هیات انصراف داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =