گازرسانی به تمامی روستاهای خراسان شمالی تا سال آینده

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: تمامی روستاهای بی‌بهره از گاز، تا سال آینده گازرسانی می‌شود و تیرماه سال آتی، بهره‌مندی استان در این زمینه به ۱۰۰ درصد خواهد رسید.

محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در نشست با مدیرعامل بنیاد علوی اظهار داشت: روستاهای بدون گاز، به صورت دقیق شناسایی و با همکاری دستگاه های مختلف، کار گازرسانی به تمام این  مناطق  در یک سال، انجام خواهد شد. 

وی افزود: بی بهره بودن از حداقل امکانات همچون آب، گاز و یا برق، ظلم به مردم است، نبود این امتیاز ها سبب شده تا شاهد مهاجرت روستاییان به شهر باشیم، معلوم است در شرایط نبود این امکانات، روستایی مهاجرت می کند و البته این عاقلانه ترین کار است. 

وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی گفت: مگر شما بودید، در این شرایط، در روستا می ماندید؟ روستایی که این وضعیت را ما، برای اهالی ایجاد کرده ایم. 

بر اساس این گزارش اکنون گازرسانی به شهروندان در ۲۴ نقطه شهری استان انجام شده و شاخص بهره مندی روستاییان هم با گازرسانی به کمتر از ۵۰ نقطه، تا یک سال آتی، به ۱۰۰ درصد خواهد رسید. 

استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به اقدامات و خدمات بنیاد علوی در شهرستان مانه و سملقان اشاره کرد و گفت: اعتبارات بنیاد برای انجام اقدامات در این شهرستان افزایش یافته است و درخواست ما این است که اعتبارات بیشتر شود. 

وی افزود: به مدیران دستگاه های اجرایی ۱۵ روز مهلت داده شده است تا سند توسعه این شهرستان را با رویکرد خدمات رسانی و مشارکت بنیاد علوی تدوین کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این سند، توسعه همه جانبه مانه و سملقان در مدت سه سال برنامه ریزی می شود و چراغ راه برای اجرای اقدامات در این شهرستان خواهد بود. 

شجاعی گفت: از بنیاد علوی درخواست می شود که سرمایه گذاری هلدینگ ها در این بنیاد را به خراسان شمالی سوق دهد.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه گردشگری، دومین محور توسعه خراسان شمالی است گفت: در سند توسعه مانه و سملقان، بخش گردشگری هم باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی با اشاره به اعلام آمادگی بنیاد علوی برای ایجاد مجموعه کشت و صنعت در استان گفت: در این زمینه، زمین با مساحت ۲ هزار تا سه هزار هکتار در اختیار قرار می گیرد.

استاندار خراسان شمالی خام فروشی را از آسیب های بخش کشاورزی استان عنوان کرد و گفت: نبود مجموعه کشت و صنعت، یکی از علت ها است و متاسفانه کشاورزان استان نتوانسته اند به ارزش افزوده مناسب دست یابند.   

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =