مرغداران زنجانی موظف به رعایت قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار هستند

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: مرغداران باید قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار برای عرضه گوشت مرغ را رعایت کنند و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد حتی یک قطعه مرغ از این استان خارج شود.

فتح‌الله حقیقی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار و کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی استان زنجان تصریح کرد: قیمت گوشت مرغ در درب مرغداری ۱۰۷ هزارو ۵۰۰  ریال و در بازار باید ۱۵۷ هزارو ۵۰۰ ریال باشد.

وی اظهار داشت: اگر مرغداران این قیمت را رعایت نکرده و کشتارگاه‌ها نیز مرغ را کشتار نکنند به عنوان اخلال در نظم اقتصادی به دست قانون سپرده می‌شوند و ما نیز آنان را به مردم معرفی خواهیم کرد.

حقیقی با بیان اینکه تمام فکر و ذهن مدیران در این روزها، تامین سلامت مردم و مقابله با بیماری کرونا است، خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی وقت اضافه برای رسیدگی به بی‌انصافی‌ها و کم‌لطفی‌های برخی اصناف نداریم.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه ما ضامن فراهم کردن امنیت و آرامش در جامعه هستیم، گفت: ادارات کل دامپزشکی و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان، اجازه صدور مجوز و بارنامه برای خروج طیور از استان را ندارند.

وی افزود: تمام مدیران در این روزها وظیفه دارند علاوه بر سلامت مردم، امنیت و آرامش روانی آن‌ها را نیز تامین کنند.

حقیقی خاطرنشان کرد: البته مرغداران در صورت رعایت قیمت مصوب و داشتن همکاری لازم با کارگروه تنظیم بازار می‌توانند برای دریافت مجوز صادرات مرغ مازاد خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: اگر مشکل مرغداران، نهاده‌های دامی است در این مورد با وزیر جهاد کشاورزی مذاکره شده و نهاده‌های وارداتی تا چند روز آینده، توزیع خواهد شد.

حقیقی گفت: در صورتی که طیور سایر استان‌ها از محورهای استان زنجان قاچاق شود در کشتارگاه‌های زنجان، کشتار شده و به بازار عرضه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =