امتحانات و نام‌نویسی نوورودهای دانشگاه خوارزمی مجازی انجام می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر آموزشی دانشگاه خوارزمی گفت: نام نویسی از دانشجویان نوورود دانشگاه خوارزمی و همچنین امتحانات پایان ترم و ترم تابستان آنها در سال تحصیلی آینده مجازی خواهد بود.

محمد دلنواز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: تمام امتحانات دانشگاه آنلاین و با روش های مختلفی برگزار می شود.

وی ادامه داد: اساتید می توانند با استفاده از نمرات ارزشیابی، تمرینات و امتحان مجازی نمرات را اعلام کنند، اما الزامی به امتحان نیست و امکان اینکه کل نمره درس از طریق ارزشیابی مستمر در طول ترم، تمرینات و پروژه مدنظر قرار گیرد و نمرات اعلام شود، وجود دارد.

دلنواز عنوان کرد: همچنین این امکان وجود دارد که به صورت تلفیقی از ارزشیابی در طول ترم و امتحان مجازی نمرات پایان ترم اعلام شود و به احتمال زیاد آزمون ها نمره منفی ندارد.

مدیر آموزشی دانشگاه خوارزمی عنوان کرد: امتحانات دانشگاه از ۱۴ تیرماه آغاز می شود و اول مرداد ماه پایان می یابد. البته با توجه به شرایط به وجود آمده در ترم تحصیلی جاری می توانند یک هفته زودتر برگزار کنند.

دلنواز اظهار داشت: زمان برگزاری امتحانات دانشگاه پیش از این دو هفته بوده و به سه هفته تغییر یافته است. همچنین به دلیل اینکه آزمون مجازی است، اساتید می توانند با هماهنگی دانشجویان زمان آزمون را تغییر دهند.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی شده تا دروس عملی تا حد امکان به صورت مجازی و از طریق فیلمبرداری از آزمایشگاه و سایر کارهای عملی برگزار شود و امتحانات دروس عملی دانشجویان به خصوص مقطع کارشناسی به صورت فشرده در مرداد ماه برگزار شود.

مدیر آموزشی دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی نیز با نظر استاد راهنما و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می توانند در دانشگاه حضور پیدا کرده و فعالیت های پژوهشی را انجام دهند.

نحوه برگزاری ترم تابستان

وی گفت: ترم تابستان امسال برای دانشجویان دانشگاه خوارزمی و سایر دانشگاه ها مجازی و در بازه یک ماهه برگزار می شود و  یک هفته نیز مهلت برگزاری امتحانات است. با توجه به اینکه دوره کوتاه مدت است، فقط دروس عمومی و مختصری از درس های ریاضی و فیزیک ارائه می شود.

دلنواز تصریح کرد: ترم تابستانی دانشگاه از اول تا پایان مرداد ماه و امتحانات نیز در هفته اول شهریور ماه برگزار می شود.

آغاز سال تحصیلی تازه‌واردها اواسط مهر ماه

مدیر آموزشی دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه شروع ترم آینده طبق دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا و وزارت علوم است، اظهار داشت: طبق آخرین ابلاغیه ها ۱۵ شهریور ماه زمان بازگشایی دانشگاه ها اعلام شده که ما نیز تقویم آموزشی سال آینده را طبق این زمان برنامه ریزی کرده ایم، اما ممکن است این بازه زمانی تا اول مهر ماه دچار تغییراتی شود.

دلنواز بیان کرد: احتمالا شروع سال تحصیلی دانشجویان جدیدالورود در اواسط مهر ماه است و به دلیل شیوع کرونا در فصل پاییز به دنبال تصمیم گیری هایی هستیم تا دانشجویان برای ثبت نام و اسکان دچار مشکلات نشوند و ثبت نام به صورت مجازی انجام شود.

به گزارش ایرنا، با شیوع کرونا در کشور، آموزش عالی و تمام دانشگاه ها به دنبال ارائه راه حلی بودند تا هم آموزش ادامه پیدا کند و هم از شیوع کرونا جلوگیری شود. بنابراین «آموزش مجازی» بهترین راه حل در زمان بحران کرونا بود که به گفته روسای دانشگاه ها و معاون آموزشی وزیر علوم با چالش هایی رو به رو شد، اما در نهایت آموزش دانشجویان با موفقیت به پایان رسید و حالا زمان امتحانات است.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وزارت علوم، دهم خرداد ماه در اطلاعیه ای اعلام کرد که با توجه به تداوم شیوع بیماری کووید-۱۹ در کشور و ضرورت حفظ سلامت همه دانشگاهیان از جمله استادان، دانشجویان، کارشناسان و کارکنان، شایسته است در صورت عدم امکان رعایت کامل و همه‌جانبه ضوابط و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارزشیابی پایان نیمسال تحصیلی به صورت غیرحضوری به انجام رسد.

همچنین در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به اولویت در برگزاری حضوری امتحانات به منظور تضمین کیفیت، در صورتی که دانشگاه یا استادان تشخیص دهند که امتحانات باید به شیوه حضوری برگزار شود، ضروری است همه پروتکل‌های بهداشتی مربوط به محیط‌های دانشگاهی به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی به هنگام برگزاری آزمون‌ها به دقت رعایت شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =