۱۷ هزار خانوار روستایی ایلام فاقد بیمه هستند

ایلام - ایرنا - رییس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ایلام گفت: ۱۷ هزار نفر از سرپرستان خانوارهای روستایی و عشایری ایلام فاقد هر گونه بیمه هستند و پوشش بیمه‌ای آنان در دستور کار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان قرار دارد.

روح‌الله سرواندام روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حدود ۳۱ هزار خانوار معادل ۷۰ درصد جمعیت روستایی و عشایری استان ایلام هم اکنون تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر هستند.

وی افزود: ۳۰۰ خانوار در سه ماهه نخست امسال از خدمات بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان بهره‌مند شدند.

سرواندام یادآور شد: شهرستان‌های مهران و ملکشاهی به ترتیب بیشترین افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان را در استان به خود اختصاص داده و دهلران و دره‌شهر جذب کمتری داشته‌اند.

رییس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ایلام گفت: یک هزار و ۱۳۳ خانوار نیز مستمری‌بگیر این صندوق هستند و از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان بهره‌مند می‌شوند.

سرواندام تاکید کرد: از مجموع صد درصد حق بیمه ۷۰ درصد توسط دولت و مابقی توسط فرد بیمه شده پرداخت می‌شود که رقم ناچیزی در ماه است.

وی یادآور شد: این صندوق به افراد تحت پوشش خود که به کرونا مبتلا شده‌اند کمک هزینه پرداخت می‌کند همچنین مستمری بگیران نیز از تسهیلات بدون سود بهره‌مند می‌شوند.

حدود ۴۷ درصد جمعیت استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام را روستائیان و عشایر تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =