۱۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۲
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83840666
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس شورای شهر اردکان : قیمت زمین و مسکن رو به افزایش است

یزد - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر اردکان بزرگترین مشکل پیش روی مردم مرکز این شهرستان را افزایش قیمت زمین و مسکن ذکر کرد و گفت: قیمت ها روندی صعودی دارد.

محمدجواد شاکر روز چهارشنبه در نشستی به منظور رسیدگی به مشکلات حوزه شهری تشکیل شد افزود: این قیمت ها در توان خرید و یا حتی اجاره برخی شهروندان نیست و باید اقداماتی انجام شود که این روند را کنترل کنیم .

وی  از جمله این اقدامات را ،تغییرکاربری زمین های بلوار جمهوری از مزروعی و فضای سبز به مسکونی، تعیین و تحویل زمین برای ساخت شهر جدید و تعریف موقعیت جدید برای اجرای طرح های شهرداری و واگذاری امور به شهروندان به عنوان معوض املاک در مسیر دانست.
شاکر در ادامه با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری ایجاد پارکینگ برای وسایل حمل و نقل باری و ماشین های بزرگ است ،تصریح کرد: توفقگاه فعلی ظرفیت کافی ندارد، باید علاوه بر ساماندهی شهرک ساماندهی صنوف برای مشاغل مزاحم شهری، پارکینگی را در زمین متعلق به مسکن و شهرسازی احداث کرد و شهرک ساماندهی صنوف نیز با همکاری و همراهی تمامی اداره ها از جمله اداره کل مسکن و شهرسازی به سرانجام برسد.
رییس شورای شهر اردکان  در خصوص عمل نکردن مدیران صنایع شهرستان به انجام تعهدات خود نسبت به تهیه مسکن کارگران غیربومی انتقاد کرد و  اظهار داشت: با توجه به اینکه اردکان قطب سوم فولاد کشور است ،توسعه نامتوازن صنعت در شهرستان کاملا مشهود است .

شاکر اظهار داشت:‌ تاکنون مدیران صنایع برای کارگران خود در راستای تهیه مسکن اقدامی انجام نداده اند و این موضوع باعث شده  که تقاضای زمین برای ساخت مسکن با عرضه همخوانی نداشته باشد و  این موضوع کام شیرینی است برای دلالان و سودجویان که به تبع آن باغ ها را تهدید می کند و اگر چاره ای اندیشیده نشود خطر تغییر کاربری باغ های اردکان را نابود خواهد کرد.
در ادامه هر یک از اعضای حاضر ضمن تاکید و تایید موارد طرح شده از سوی رییس شورای شهر اردکان، از مدیرکل مسکن و شهرسازی استان یزد خواستار حمایت در راستای کمک به شهروندان اردکان در مورد تامین زمین و ساخت واحد مسکونی شدند.

در این نشست آماری از اقزایش قیمت زمین، مسکن و اجاره واحدهای مسکونی در اردکان ارایه نشد.
مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =