محسن هاشمی: آتش‌نشانی با افزایش نظارت از تکرار حوادث پیشگیری کند

تهران- ایرنا- «محسن هاشمی»، رییس شورای اسلامی شهر تهران از سازمان آتش‌نشانی خواست با افزایش نظارت و بهبود اطلاع‌رسانی از تکرار حوادثی چون آتش سوزی کلینیک سینا اطهر پیشگیری کند.

«محسن هاشمی» روز چهارشنبه با حضور در محل سانحه کلینیک سینا به بررسی موضوع پرداخت و طی پیامی خطاب به خانواده قربانیان این سانحه، رسیدگی جدی به علل حادثه و پیشگیری از تکرار آن را خواستار شد.
وی در این پیام نوشت:‌ «حادثه انفجار و آتش‌سوزی در کلینیک سینا موجب تاثر وتالم گردید و درگذشت بیماران و کادر درمانی این کلینیک اندوهی دیگر بر رنج‌های خانواده بزرگ سلامت کشور افزود».
وی ادامه داد:‌ ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار قربانیان از سازمان آتش‌نشانی که برای اطفای حریق، نجات مجروحان و جلوگیری از سرایت آتش‌سوزی به ساختمان‌های مجاور متحمل زحمت‌های ارزشمندی شدند، مجدانه می‌خواهم با افزایش نظارت و بهبود اطلاع‌رسانی از تکرار چنین حوادثی پیشگیری کند».
به گزارش ایرنا حادثه آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینای اطهر در خیابان شریعتی تهران به کشته شدن ۱۹ نفر و مصدومیت ۱۴ نفر منجر شد.

این حادثه شامگاه سه‌شنبه رخ داد و کانال سازمان نظام پزشکی نیز اعلام کرد که بیش از نیمی از جان‌باختگان پزشکان و کادر اتاق عمل هستند.

مهار این آتش‌سوزی با استفاده از تجهیزات جدید آتش‌نشانی از جمله نردبان‌های بلند و در سایه تجربه و ایثار آتش‌نشانان، حدود ۲ ساعت به طول انجامید و با وجود دو مورد انفجار در دقایق اولیه، از سرایت آتش به سایر ساختمان‌های منطقه جلوگیری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =