نام دانشگاه سمنان در رتبه‌بندی بین‌المللی شانگهای قرار گرفت

سمنان- ایرنا- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سمنان گفت: نام این دانشگاه در جدیدترین رتبه‌بندی موضوعی بین‌المللی شانگهای ۲۰۲۰ در میان  دانشگاه‌های برتر جهان و ۳۵ دانشگاه ایرانی ثبت شد.

سیف‌الله سعدالدین روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد:  رتبه‌بندی بین‌المللی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ منتشر می‌شود و در جدیدترین رتبه‌بندی آن نام ۳۵ دانشگاه ایرانی در حوزه‌های مختلف به چشم می خورد .
 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان افزود: بر اساس این رتبه بندی در حوزه‌های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، و  علوم و مهندسی انرژی، دانشگاه سمنان رتبه ۳۰۰ -۲۰۱ جهانی را کسب کرد.
سعدالدین اظهار داشت : این رتبه‌بندی بر اساس موضوعات در ۵۴ رشته دسته‌بندی‌شده که در آن نام دانشگاه‌های پرافتخار ایرانی در ۳۳ موضوع ،  ۱۶۸ بار در این نظام رتبه‌بندی تکرار شده است.
نظام رتبه‌بندی شانگهای از سال ۲۰۰۹ منتشر می‌شود و شامل رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در موضوعات علوم طبیعی، مهندسی، علوم زیستی، علوم پزشکی و علوم اجتماعی است.
دانشگاه سمنان از سال ۲۰۱۸ در این رتبه‌بندی بین‌المللی با حوزه موضوعی مهندسی شیمی وارد شد و  در سال ۲۰۱۹ توانست در حوزه‌های موضوعی مهندسی عمران، مکانیک، علوم و مهندسی انرژی و مهندسی شیمی حائز رتبه شود .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =