۱۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۲
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83840566
۰ نفر

برچسب‌ها

جازموریان صاحب دادگاه شد

جیرفت - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بخش جازموریان به عنوان محروم‌ترین و دورافتاده‌ترین منطقه این استان صاحب دادگاه شد.

یدالله موحد روز چهارشنبه در آئین افتتاح دادگاه جازموریان اظهار داشت: احداث ساختمان‌های دادگستری، توسعه امکانات اداری و توسعه نیروی انسانی در این منطقه، مقدمات احقاق حق و اجرای اعدالت هستند و زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا مردم بدانند که این دادگاه پناهگاهی برای احقاق حق مظلومان است.
وی افزود: با وجود زیرمجموعه‌های قضایی در نقاط مختلف استان به ویژه مناطق محروم، باید زمینه‌ای فراهم شود تا اگر فردی مورد ظلم قرار گرفت، با امید به احقاق حق خود به دادگاه مراجعه کرده و این مرجع را پناهگاهی برای حمایت قانونی از خود بداند.
این مقام قضایی، بسط عدالت به ویژه در مناطق محروم را از اولویت‌های قوه قضائیه عنوان کرد و گفت: در دوره کنونی ریاست قوه قضائیه توجه ویژه‌ای به مناطق دوردست و محروم شده و توفیقات بسیار خوبی حاصل شده تا واحدهای قضایی بیشتری برای دسترسی مردم ایجاد و قضات جدیدی جذب شوند و مردم بهتر و سریع‌تر به حقوق خود دست یابند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که دادگاه بخش جازموریان به دلیل نیاز موجود منطقه و درخواست‌های مردمی پیگیری و راه اندازی شده است، اظهار داشت: اگر چه راه‌ندازی و تاسیس این واحد قضایی کار بسیار دشواری بود و مشکلات زیادی در مسیر تامین قاضی، تامین کادر اداری و سایر موارد وجود داشت اما به منظور پاسخگویی مناسب به درخواست‌های مردمی این واحد قضایی ایجاد و تجهیز شده است.
موحد راه اندازی دادگاه بخش جازموریان را اقدامی ماندگار برای مردم صبور، سختکوش و نجیب این منطقه دانست و تصریح کرد: افزایش قضات و توسعه خدمات قضایی در جازموریان در جلب رضایت‌مندی مردم، توسعه امنیت و ارتقای احساس امنیت در جامعه تاثیر به سزایی داشته است.
وی تاکید کرد: نهادهای انتظامی، اطلاعاتی و قضائی باید در رابطه با جرایمی از جمله سرقت در این منطقه پیگیری‌های لازم را داشته باشد تا احساس امنیت مردم خدشه دار نشود.
رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساختمان دادگاه جازموریان در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع و با زیربنای ۳۵۰ مترمربع در مدت زمان یکسال احداث شده است.
 در سفر رییس کل دادگستری استان کرمان به جنوب استان همچنین نخستین دفتر خدمات الکترونیک قضایی در جازموریان افتتاح شد.