تکمیل واحدهای تولیدی نیمه‌تمام اولویت حلقه مدیریتی استان مرکزی است

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تکمیل واحدهای تولیدی نیمه‌تمام، شناسایی و رفع مشکلات آن‌ها اولویت حلقه مدیریتی این استان در سال جهش تولید است.

«سعید فرخی» روز چهارشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی و شهرستان خنداب، افزود: پایش و شناسایی مشکلات واحدهای تولیدی در بخش‌های کشاورزی وصنعتی باید در دستور کار دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد.

وی ادامه داد: حفظ و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تنها با توسعه هدفمند صنایع محقق می شود و  حمایت از صنایع داخلی باید جنبه عملیاتی به خود گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی بیان کرد: نقش‌آفرینی کارآفرینان در ایجاد اشتغال و رونق تولید و توسعه صنعت از سال های گذشته در استان مرکزی آغاز شده و امروز باید با پیش‌بینی تسهیلات و امکان‌سنجی بازار فروش، در حفظ و بقای صنایع تلاش کرد.

فرخی اظهار داشت: شماری از واحدهای تولیدی شهرستان خنداب در حوزه‌های صنعت و کشاورزی تعطیلاست که فرماندار این شهرستان وظیفه دارد نسبت به عارضه‌یابی و حمایت از این واحدها بیش از پیش تلاش کند.

وی گفت: فعالیت کشاورزی شهرستان خنداب در چند سال اخیر با کشت داروهای گیاهی و گل محمدی و پرورش ماهیان زینتی پیوند خورده وه حفظ این شرایط و حمایت از طرح‌های کشاورزی و صنعتی نوین در شهرستان باید در اولویت امور فرمانداری قرار داشته باشد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی اضافه کرد: در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  اقدامات موثری از قبیل ساخت هتل و اقامتگاه های بوم‌گردی انجام شده که نقش مهمی در پذیرش گردشگر و تقویت بنیه اقتصادی مردم این خطه دارد.

شهرستان خنداب با ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۹۵ کیلومتری شمال غربی اراک مرکز استان مرکزی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =