رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری: تالارها با یک چهارم ظرفیت فعال باشند

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به صعودی شدن ویروس کرونا در پی برگزاری جشن‌های عروسی و ترحیم در این استان، گفت: تداوم فعالیت تالارهای عروسی مشروط به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با یک چهارم ظرفیت است.

سید راشد جزایری روز چهارشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مواردی از ابتلا به کرونا در جشن‌های عروسی و ترحیم گزارش شده است، که می‌طلبد مردم در وهله اول از برگزاری این مراسم‌ها خودداری و چنانچه اقدام به برگزاری می‌کنند، با رعایت کامل پروتکل‌ها باشد.

وی با بیان اینکه بیشترین عامل شیوع ویروس کرونا در استان برگزاری مراسم‌های عروسی و ترحیم است، تصریح کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا ۸۰ درصد و در روزهای اخیر ۶۰ درصد مبتلایان علت ابتلای خود به کرونا را حضور در محافل و تجمعات عنوان می‌کنند که مراسم‌های عروسی و ختم یکی از خطرناک‌ترین این محافل است.

جزایری ادامه داد: بر اساس مصوبه جلسه اخیر ستاد استانی مقابله با کرونا، مقرر شد تا تالارهای عروسی با یک چهارم ظرفیت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند و چنانچه بی‌توجهی نسبت به مسائل بهداشتی مشاهده شود واحد صنفی متخلف پلمب می‌شود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به تدوین ۱۰۳ پروتکل بهداشتی ویژه واحدهای صنفی و دستگاه‌های اجرایی، از آغاز کمپین اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان خبر داد وگفت: در این کمپین با تشکیل اکیپ‌های سه نفره بازرسی، نظارت بر بازار و دستگاه‌ها تقویت می‌شود.

جزایری با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک در اجتماعات و فضاهای عمومی، خاطرنشان کرد: استفاده همگانی از ماسک می‌تواند دست‌کم تا ۸۵ درصد در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا موثر واقع شود.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و نیاز است تا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک از روند صعودی این بیماری در استان جلوگیری شود.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha