اصلاح فرهنگ نادرست تصرف اراضی نیازمند اطلاع‌رسانی است

کاشان- ایرنا- رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل گفت: تصرف غیرقانونی اراضی دولتی و ملی به یک فرهنگ نادرست تبدیل شده است و برای کوتاه کردن دست واسطه‌ها و متصرفان باید اطلاع‌رسانی تقویت شود.

مجتبی آراسته روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا به ضرورت حفاظت بیش از پیش از اراضی دولتی به عنوان یکی از مصداق‌های بیت المال اشاره کرد و افزود: راه و شهرسازی بر اساس قانون متولی زمین‌های دولتی در محدوده و حریم شهرها است که بر این اساس رفع تصرف‌ها به جد پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: نزدیک به ۲۰ هکتار از اراضی دولتی در آران و بیدگل با ارزش تقریبی ۲۳۰ میلیارد ریال از ابتدای سال ۹۸ تا کنون با همکاری و هماهنگی دستگاه قضایی و انتظامی رفع تصرف شده است که این مهم همچنان در دستور کار قرار دارد.

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل اضافه کرد: با توجه به اینکه هر گونه تصرف اراضی دولتی جرم به شمار می‌آید، شهروندان پیش از خرید هر گونه زمین، ساخت و ساز و تغییر اراضی نسبت به انجام استعلام لازم از مراجع قانونی اقدام کنند.

وی در ادامه به واگذاری زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن در نقاط مختلف این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۱۰۰ قطعه زمین در نوش‌آباد، ۵۲ قطعه در آران و بیدگل و ۲۰ قطعه در ابوزیدآباد در قالب این طرح جانمایی شده است.

طرح مسکونی رزلند امسال بهره‌برداری می‌شود

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل در ادامه از پیشرفت ۸۰ درصدی طرح ساخت مجموعه مسکونی ۳۹۰ واحدی رزلند در آران و بیدگل خبر داد و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود این طرح تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری برسد.

وی یادآور شد: تکمیل این طرح که سال‌ها به حال خود رها شده بود، با تدبیر و هماهنگی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان از سال ۹۷ آغاز شد؛ محوطه سازی آن هم در سال‌جاری با اعتبار دولتی ۵۰ میلیارد ریالی به پایان رسید.

آراسته تشریح کرد: این طرح به صورت خود مالک و  هر واحد در وسعت ۱۷۰ مترمربع با زیربنای ۹۰ مترمربع در ۲ طبقه در حال تکمیل است.

وی اضافه کرد: ارزش کنونی این مجموعه بزرگ مسکونی در صورت تکمیل نهایی حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال خواهد بود که دولت جز واگذاری زمین، وام‌های ۴۰۰ میلیون ریالی با کارمزد چهار درصد به متقاضیان پرداخت کرده و مابقی اعتبار برای تکمیل از محل آورده متقاضیان تامین شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل همچنین از تکمیل محوطه‌سازی شهرک جانبازان با اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی در سال‌جاری خبر داد و بیان کرد: ۱۸۳ قطعه زمین دولتی در قالب این طرح به خانواده ۳۶۶ نفر از جانبازان، ایثارگران و اقشار آسیب‌پذیر واگذار شد.

شهرستان آران و بیدگل با گستره ۶۰۵ هزار هکتار و جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =