آمار سرقت تجهیزات و اموال دولتی کرمانشاه صعودی است

کرمانشاه- ایرنا- معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به روند صعودی آمار سرقت تجهیزات و اموال دولتی استان گفت: طراحی غلط محیطی تجهیزات، نبود محافظ و اقدامات پیشگیرانه کارآمد، نبود اهتمام دستگاه‌ها در محافظت از اموال و پراکندگی تجهیزات از مهمترین علل سرقت اموال دولتی استان است.

روابط عمومی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از بهمن مرادی فر در جلسه پیشگیری از سرقت تجهیزات دولتی در محل دادگستری کل استان اعلام کرد: بزه سرقت یکی از مهمترین جرایم برهم زننده امنیت است و این مسئله در خصوص سرقت از تجهیزات و اموال دولتی اهمیت مضاعفی پیدا می کند چرا که علاوه بر ورود خسارات های مادی، اثرات منفی فراوانی دیگری از جمله اختلال در خدمت رسانی به شهروندان، ایجاد خطرهای جانی برای شهروندان به عنوان مثال در سرقت تجهیزات راهداری یا دریچه های آب را در پی دارد.

وی اظهار داشت: تحلیل و بررسی آمارهای سرقت از تجهیزات و اموال دولتی نشان دهنده روند رو به تزاید این جرایم است که طراحی غلط محیطی تجهیزات، فقدان محافظ کارآمد، فقدان اقدامات پیشگیرانه انتظامی کارآمد، مسایل اقتصادی، عدم اهتمام دستگاه های در محافظت از اموال، پراکندگی تجهیزات  و... از جمله علل وقوع این جرایم است.

مرادی فر گفت: از همین روی اتخاذ تدابیر ویژه بر پایه تدابیر پیشگیرانه وضعی مانند تشکیل گشت های مشترک، بکارگیری روش های نوین از طریق، تغییر جنس اقلام، تغییر فناوری، تغییر ساختار برای بلا استفاده کردن تجهیزات و همچنین ایجاد مانع برای جلوگیری از دسترسی آسان، تشکیل بانک های اطلاعاتی، استفاده از سیستم های نظارتی و... از سوی دستگاه های وظیفه‌مند ضروری است.

در جلسه امروز معاون دادستان، مدیرعامل های شرکت های خدمات رسان و جمعی از فرماندهان انتظامی استان کرمانشاه هم داشتند و در باره راهکارهای کاهش آمار سرقت تجهیزات و اموال دولتی همفکری کردند.

اخبار مرتبط