ورزشکاران اصفهانی خون اهدا کردند

اصفهان - ایرنا - یک صد تن از ورزشکاران، مربیان، روسای هیات های ورزشی و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان روز چهارشنبه با اهدای خون و پلاسما به یاری نیازمندان به این فرآورده‌های حیاتی شتافتند.

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: این اقدام انساندوستانه بر اساس فراخوان قبلی انجام، از ساعت هفت امروز آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

گلنار حسینی ادامه داد: بر پایه توافق انجام گرفته با اداره کل انتقال خون استان قرار شد هر زمان در هر پلاسما یا گروه خونی خاص کمبود اعلام شد، با اعلام به اداره کل ورزش و جوانان، ورزشکاران با اهدای آنها نیاز بیماران را رفع کنند.

وی با اشاره به اینکه جمعیت ورزشی استان از لحاظ تعداد قابل توجه و در کُنش‌های اجتماعی همواره فعال است، اضافه کرد: این توافق نه فقط در کلانشهر اصفهان بلکه در دیگر شهرستان‌های استان هم اجرا می‌شود تا حداقل در شرایطی که بیماری کووید - ۱۹ همچنان مشکل‌ساز و همه گیر است، در تامین خون بیماران مورد نیاز مشکلی رُخ ندهد.

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: جامعه ورزشی وظیفه خود می‌داند در بحران‌های مختلف با اقدامات نوعدوستانه، مهربانی و رفتارهای جوانمردانه را گسترش دهد.

استان اصفهان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

۹۶.۵ درصد اهداکنندگان خون در استان اصفهان را مردان و ۳.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهد.

زنان و مردان از سن قانونی ۱۸ سال تا سن ۶۰ سالگی و در صورت اهداکننده مستمر بودن تا سن ۶۵ سالگی می‌توانند خون اهدا کنند.

در تازه‌ترین آمار اعلام شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسیده است.

تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند و سه هزار و ۴۹ نفر از بیماران که در وضعیت شدید این بیماری هستند، تحت مراقبت قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =