وزیر خارجه عراق: بغداد از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه حمایت می‌کند

بغداد - ایرنا - وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که بغداد از حفظ وحدت، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی، عدم دخالت در امور داخلی و بازگشت سوریه به اتحادیه عرب حمایت می‌کند. 

به گزارش امروز (چهارشنبه) دفتر رسانه‌ای وزارت خارجه عراق، «فواد حسین» در نشست مجازی کنفرانس بروکسل درباره آینده سوریه، با هشدار درباره ادامه اوضاع کنونی این کشور، آن را تهدیدی جدی برای امنیت ملی عراق خواند که باعث ورود هزاران تروریست خارجی به داخل قلمرو این کشور می‌شود. 
وی تاکید کرد: تنها یک راه حل سیاسی ضامن رفع بحران کنونی و جلوگیری از رنج مردم سوریه است.
حسین بر ضرورت مبارزه با همه سازمان‌های تروریستی در سوریه بدون تمایز قائل شدن میان آنها به ویژه گروه تروریستی «داعش» و ایدئولوژی افراطی آن تاکید کرد.
وزیر خارجه عراق ادامه داد: تحریم‌ها و اقدامات تحمیل شده در سوریه تأثیر بسیار نامناسبی بر مردم این کشور به ویژه در سایه بحران شیوع «ویروس کرونا» گذاشته است.
وی گفت که جامعه جهانی باید از کشورهایی که میزبان پناهجویان سوری به ویژه در عراق که اکنون پذیرای ۲۶۰ هزار پناهجو است، در شرایط کنونی حمایت کند. 
حسین با تأکید بر اهمیت کنفرانس بروکسل افزود که این نشست نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت که به برقراری صلح و امنیت در سوریه و منطقه کمک می‌کند.
چهارمین کنفرانس حمایت از سوریه به صورت مجازی با عنوان «حمایت از آینده سوریه و منطقه» به طور مشترک از سوی اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد ۳۰ ژوئن ( ۱۰ تیر ۹۸) به صورت مجازی در بروکسل برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =