استاندار یزد: از همه ظرفیت‌ها برای اجرای طرح ملی مسکن استفاده شود

یزد- ایرنا- استاندار یزد با بیان اینکه دستگاه‌های استان باید به صورت جدی و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود، مسائل مربوط به طرح اقدام ملی مسکن را پیگیری کنند گفت: باید استانی پیشرو در زمینه اجرای این طرح باشیم.

محمد علی طالبی در نشست شورای مسکن استان که با محوریت بررسی اقدامات صورت گرفته برای اجرای طرح اقدام ملی تولید مسکن برگزار شد با اشاره به افزایش قابل توجه قیمت زمین و مسکن در ماه های اخیر و تاکیدات و توصیه های ویژه دولت برای پرداختن به موضوع مسکن افزود: تاکیدات رئیس جمهور ظرفیت و فرصت مناسبی را فراهم کرده تا شورای مسکن با اختیارات موجود بتواند جدی‌تر در حوزه تامین مسکن مورد نیاز استان گام بردارد.
وی اظهار داشت: دستگاه‌های استان باید به صورت جدی و با بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود، مسائل مربوط به طرح اقدام ملی مسکن را پیگیری کنند تا استانی پیشرو در زمینه اجرای این طرح باشیم.
استاندار یزد با بیان اینکه علاوه بر جلساتی که در قالب شورای مسکن برگزار شده، جلساتی به منظور تامین مسکن اقشار مختلف جامعه از جمله کارگران، فرهنگیان، نیروهای مسلح و دیگر اقشار جامعه  داشته ایم گفت: با اینحال لازم است به صورت هفتگی جلسات حوزه مسکن استان برگزار شود تا بتوانیم جمع بندی مناسبی را از این جلسات در نشست شورای مسکن داشته باشیم.
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری یزد ، طالبی با بیان اینکه حداکثر همراهی را از شهرداری و نظام مهندسی ساختمان در اجرای طرح مسکن ملی انتظار داریم، افزود: در همین راستا باید مجوزها در کوتاهترین زمان ممکن صادر شود .
استاندار  با تاکید بر اینکه نظارت‌های فنی و اجرای طرح مسکن ملی به گونه ای باشد که شاهد تکرار حاشیه هایی که برای مسکن مهر پدید آمد، نباشیم تصریح کرد: مطمئن هستیم با اجرایی شدن این طرح می‌توانیم شاهد تعدیل قیمت زمین و مسکن و افزایش امید در جامعه شویم.

متقاضیان  طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از  اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و  به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

 سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =