ورود وزارت خارجه فرانسه در پرونده‌های قضایی ایران فاقد وجاهت است

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه ورود وزارت امور خارجه فرانسه در پرونده قضایی ایران را فاقد هرگونه موضوعیت و وجاهت دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه مداخله در امور داخلی خود را نمی‌پذیرد.  

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سید عباس موسوی» در واکنش به موضع اخیر مقامات فرانسوی در خصوص دو تن از مجرمان ایرانی گفت: رسیدگی و صدور احکام در خصوص جرایم اتباع ایرانی در یک فرآیند دادرسی عادلانه و در چارچوب مقررات و حقوق شهروندی در جمهوری اسلامی ایران در صلاحیت محاکم قضایی ایران است.  

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی ادامه داد: فریبا عادلخواه و روح‌الله زم متناسب با جرایم ارتکابی محکوم شده و در حال گذراندن محکومیت خود هستند.

موسوی، ورود وزارت امور خارجه فرانسه در پرونده قضایی ایران را فاقد هرگونه موضوعیت و وجاهت دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه مداخله در امور داخلی خود را نمی‌پذیرد.  

وزارت امور خارجه فرانسه طی روزهای گذشته در اظهاراتی مداخله‌جویانه، از محکومیت «فریبا عادلخواه» شهروند دوتابعیتی ایرانی - فرانسوی انتقاد کرد و نسبت به صدور حکم اعدام برای «روح‌الله زم» واکنش نشان داد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =