آمار مرگ و میر کرونا در لرستان افزایش یافت

خرم‌آباد – ایرنا – رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: آمار مرگ و میربیماری کرونا در استان نسبت به اوایل شیوع بیماری بیشتر شده و همه سنین در خطر ابتلا به کووید ۱۹ هستند.

محمدرضا نیکبخت روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت غالب شهرهای استان قرمز است و چنانچه مردم رعایت نکنند همه خانواده ها گرفتار خواهند شد.

وی با تاکید بر انجام رفتار محتاطانه در برخورد با کرونا تصریح کرد: متاسفانه سن مرگ بر اثر کرونا پایین آمده و همه در خطر هستند بنابراین باید پذیرفت این بیماری شوخی ندارد.

وی ادامه داد: هیچ راهی بجز رعایت شیوه نامه های بهداشتی وجود ندارد و مردم باید قطع ارتباط حضوری با کهنسالان و بیماران زمینه ای همچون افراد دیابتی، قلب و عروق، کلیوی و  ضعف سیستم ایمنی را جدی بگیرند.

استاندار لرستان نیز شب گذشته در جلسه بررسی وضعیت بیماری کرونا گفت: به دلیل روند صعودی شیوع کووید ۱۹ برخی از محدودیت‌های مقابله با کرونا از هفته آینده(۱۴ تیر) دوباره در استان اعمال می شود.

سیدموسی خادمی افزود: طی چند روز اخیرتعداد مبتلایان، بستری ها و فوتی های ناشی از بیماری کرونا در استان  رشد داشته که با توجه به وضعیت کنونی استان، اقدامات محدود کننده از اول هفته آتی اعمال خواهد شد و در این رابطه به مردم اطلاع رسانی می شود.

وی با اشاره به روند قرار گرفتن استان در شیب بالای ابتلا به بیماری تصریح کرد: مراکز درمانی استان به  طور کامل در حالت آماده باش هستند و تعداد تخت های بستری برای ارائه خدمات به بیماران افزایش بیشتری داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =