۳۰ میلیارد ریال برای خرید دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان گناوه هزینه شد

گناوه - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان امیرالمومنین (ع) این شهرستان با اعتبار ۳۰ میلیاردریال توسط دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر تامین و تحویل شد.

محمد بازیاری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این دستگاه باتوجه به شیوع بیماری کرونا، اهمیت زیادی برای تامین اکسیژن بیماران در این برهه زمانی دارد.

وی اظهارداشت: این دستگاه باید در یک فضای ساختمانی نصب و راه‌اندازی شود که باتوجه به اهمیت اکسیژن برای بیماران در این برهه زمانی نیازمند مساعدت مالی خیران این شهرستان هستیم.

بازیاری افزود: بیمارانی که دارای نارسایی ریوی و حاد تنفسی باشند و یا  سطح اکسیژن خونشان از حالت عادی پایین تر است باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند.

وی گفت: با نصب و راه‌اندازی این سیستم، حمل و نقل کپسول اکسیژن توسط نیروها در بیمارستان حذف و کل بخش‌ها و تخت‌ها ازطریق  لوله کشی به دستگاه مرکزی اکسیژن ساز متصل می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه بیان کرد:  در تامین دستگاه اکسیژن ساز این شهرستان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و روسای قبل و جدید بیمارستان امیرالمومنین (ع) مجدانه تلاش و پیگیری کردند.

وی گفت: این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و مردم باید برای مقابله با این بیماری پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک را رعایت و در اولویت اصلی خود قرار دهند.

بازیاری  افزود:  مشارکت و همکاری مردم در قطع زنجیره بیماری کرونا به کاهش بیماران مبتلا به این ویروس و جلوگیری از خستگی و فشار زیاد بر کادر درمانی شهرستان کمک خواهد کرد.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و از نقاط وضعیت قرمز کرونا در کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =