روزانه ۱۲۰ هزار لیتر آب شرب به مناطق عشایرنشین لردگان ارسال می‌شود

شهرکرد-ایرنا- رییس اداره امور عشایر لردگان گفت: با آغاز فصل گرما و خشک شدن آب برخی از چشمه های فصلی، اکنون روزانه ۱۲۰ هزار لیتر آب شرب با تانکر به مناطق عشایری این شهرستان ارسال می‌شود.

بهمن فتاحی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با کاهش آب  چشمه "لیمه تلخ آب"، "سردشت" و برخی از مناطق عشایری از جمله "میلاس" و "فاتح" لردگان با داشتن جمعیت ۵۰۰ خانوار عشایری به همراه ۴۰ هزار راس دام سبک، روزانه ۱۰ تانکر ۱۲هزار لیتری با هزینه بیش از ۳۰ میلیون ریال توسط بخش خصوصی و دولتی آبرسانی می‌شود. 
وی، با اشاره به مطلوب شدن وضعیت مراتع مناطق ییلاقی استان در فصل بهار و تابستان تصریح کرد: با توجه به مناسب بودن وضعیت بارندگی بهار امسال، با وجود پوشش گیاهی، برای تامین علوفه دام عشایر مشکلی وجود ندارد. 
فتاحی، با اشاره به پاک بودن مناطق عشایری شهرستان از ویروس کرونا تاکید کرد: به منظور کنترل سلامت عشایر کوچرو، دانشگاه علوم پزشکی استان با استقرار ماموران بهداشتی به صورت مستمر و منظم، به ارزیابی سلامت عشایر منطقه می‌پردازد. 

وی، از استقرار و انجام واکسیناسیون دام‌های عشایر کوچرو توسط شبکه دامپزشکی مستقر در مناطق ییلاقی منطقه خبر داد و تاکید کرد: دام عشایر شهرستان از سلامتی کامل برخوردارند.  

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای بیش از ۱۲۶ هزار نفر جمعیت عشایری با یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس دام سبک است که بیش از ۳۰۰ هزار دام عشایر درون کوچ و برون کوچ در لردگان قرار دارد. 

لردگان در ۱۶۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =