وزیر دفاع یمن: سلاح‌های بومی بیشتری تولید خواهیم کرد

تهران - ایرنا - وزیر دفاع یمن گفت: نیروی موشکی و پهپادی ما با اتکا به توان داخلی توانسته است معادلات را در جبهه جنگ به سود خود تغییر دهد و در آینده نیز با استفاده از تجربیات داخلی سلاح‌های پیشرفته‌تری تولید خواهیم کرد.

سرتیپ " محمد ناصر العاطفی " روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری سبا یمن با اشاره به موفقیت ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در انجام عملیات " تعادل بازدارندگی چهارم " افزود:  نیروی موشکی و پهپادی ارتش یمن معادلات خود را بر طرف مقابل تحمیل کرد و نشان داد که یمن از توان نظامی برای پاسخ به حملات دشمن برخوردار است و می‌تواند پایگاههای استراتژیک و مهم دشمن متجاوز را هدف قرار دهد.  

وی اظهار داشت: ما در نیمه سال ۲۰۲۰ و از موضع مسئولیت تاریخی در وزارت دفاع و ریاست ستاد کل ارتش اعلام می‌کنیم که با حمایت نامحدود رهبری انقلاب و شورای عالی سیاسی به رغم دستاوردها و موفقیت‌های روز افزون که برای تقویت توان دفاعی و هجومی جمهوری یمن به دست آورده‌ایم با استفاده از تجربیات کارشناسان بومی، در مسیرهای بلندپروازانه نظامی پیش خواهیم رفت و سلاح‌های پیشرفته‌تر خواهیم ساخت، سلاح‌های بازدارنده‌ای که قادر خواهد بود اهداف نظامی و اقتصادی را در عمق خاک دشمن هدف قرار دهد.  

وزیر دفاع یمن گفت: معادلات سیاسی و نظامی به نفع یمن تغییر یافته است و نیروهای متجاوز شکست خورده و دیگر هیچ راهی برای آن‌ها جز خروج از کشور وجود ندارد. 

وی دفاع از حاکمیت ملی، وحدت، استقلال، امکانات، ثروت و موقعیت مهم راهبردی یمن در منطقه و جهان را حق قانونی و ملی و هدف راهبردی مردم، ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور دانست و افزود: ما توانایی آن را داریم که اشغالگران را مجبور به ترک کشور کنیم خواه دوست داشته باشند یا نه.  

سرتیپ العاطفی مقابله ۶ ساله مردم کشورش در برابر نیروهای متجاوز ائتلاف به رهبری عربستان سعودی و پایداری و ایستادگی یمنی‌ها مقابل محاصره ناعادلانه این کشور را ستود و به موقعیت‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جنگ علیه متجاوزان اشاره کرد و افزود:  به لطف خداوند متعال و تدبیر و هوشیاری رهبری انقلاب، شورای عالی سیاسی و فداکاری و شجاعت ارتش و کمیته‌های مردمی، استان جوف و بخش‌هایی از استان مارب از اشغال متجاوزان آزادسازی شد. 

وی از مزدورانی که در مارب با خون و روح فرزندان یمن با دشمنان معامله می‌کنند، خواست تا به منطق عقل و خرد بپیوندند و به پیامدهای آشتی ملی گوش فرا دهند و با پیوستن به کمیته‌های مردمی از مصوبه عفو عمومی استفاده کنند. 

وزیر دفاع یمن با اشاره به اینکه شهرستان‌های ردمان و مناطقی از قانیه و العبدیه از وجود دشمنان و عناصر وابسته پاکسازی شده است، این موفقیت را دستاورد خوبی برای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن برای تقویت امنیت و آرامش در استان البیضا بیان کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =