ستاد فرمان امام ۲۰ هکتار به طرح اقدام ملی مسکن مازندران اختصاص داد

ساری - ایرنا - با پیگیری استانداری مازندران ۲۰ هکتار از اراضی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به طرح اقدام ملی مسکن اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، رئیس هیأت مدیره مرکز عمران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در دیدار با استاندار مازندران اعلام کرد: که با پیگیری های استاندار مازندران این ستاد حدود ۲۰ هکتار از املاک خود را در استان به اجرای طرح ملی اقدام مسکن اختصاص داد. ‎

علی اکبر محرابیان تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام در فاز نخست واگزاری اراضی خود به طرح اقدام ملی مسکن ۱۵ هکتار از اراضی خود را در شهرستان بابل به این طرح اختصاص داد.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم برای صدور مجوز و اخذ پروانه در شهرستان بابل، هفته آینده انجام می شود و طبق برنامه ریزی عملیات اجرایی آن از ماه آینده یعنی مردادماه آغاز شود.

رئیس هیأت مدیره مرکز عمران ستاد اجرایی فرمان همچنین از اختصاص ۴.۵ هکتار از اراضی این ستاد در شهرستان میاندورود برای ساخت یکهزار واحد مسکونی به طرح اقدام ملی خبر داد و یادآور شد: تا پایان ماه جاری پیمانکار این شهرستان انتخاب و عملیات اجرایی آغاز می شود.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران نیز با اشاره به این که در راستای تداوم همکاری با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای توسعه بخش های مختلف استان این اقدام مهم صورت می‌پذیرد، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه‌های خدمات‌رسانی در سه محور اشتغال، محرومیت‌زدایی و اجرای طرح‌های اقتصادی فعالیت دارد و استان نیز با همه توان از تمام ظرفیت های این ستاد در جهت خدمت رسانی به محرومین و توسعه حوزه های مختلف بهره می برد و در این راستا نهایت همکاری را می نماید.

طرح اقدام ملی مسکن از برنامه های دولت تدبیر و امید برای خانه دار کردن افراد فاقد مسکن از آبان ماه سال ۹۸ در سطح کشور استارتش زده شد به طوری که طبق این برنامه وزرات راه و شهرسازی موظف شد تا با تامین زیرساخت ها از جمله مسکن تا سال ۱۴۰۰ حداقل ۴۰۰ هزار واحد  مسکونی را در سطح کشور احداث کند.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد و یا به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

متاهل یا سرپرست خانوار بودن هم از دیگر شرایط ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است. سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر هم حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی و امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.
براساس آمار از ۳ میلیون و ۲۸۳ هزار نفر جمعیت استان مازندران ۵۳ درصد در شهرهای ۵۸ گانه این خطه شمال کشور و مابقی در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =