وزش باد در خراسان رضوی شدت می‌گیرد

مشهد- ایرنا- وزش باد در مناطق مختلف استان خراسان رضوی طی روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته شدت می‌گیرد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز چهارشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: افزایش سرعت وزش باد به صورت موقتی در برخی از مناطق خراسان رضوی همراه با گرد و خاک و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی با احتمال کاهش میدان دید افقی صورت می‌گیرد. 

آیدا فاروقی افزود: فردا پنجشنبه به دنبال افزایش ابرناکی در نیمه شمالی و مناطق کوهستانی خراسان رضوی رگبارهای پراکنده باران پیش‌بینی شده است. 

وی اضافه کرد: روند افزایش دما در خراسان رضوی تا پایان وقت امروز ادامه دارد و بیشینه دمای هوای امروز مشهد ۳۴ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که نسبت به روز گذشته دو درجه افزایش دارد و فردا به همین میزان کاهش یافته و به ۳۲ درجه می‌رسد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی طی روزهای آینده با تغییرات چند درجه‌ای همراه است.

فاروقی افزود: کمینه دمای هوای امشب مشهد ۲۰ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که در شب‌های آینده تغییرات چندانی نداشته و نوسان حدود یک درجه‌ای دارد.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای ۱۱ درجه سلسیوس و مه‌ولات با بیشینه دمای هوای ۳۸ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستانهای بردسکن و تایباد با سرعت ۴۳ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =