صدور جواز تاسیس صنعتی در محلات ۱۵ درصد افزایش یافت

خمین - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: ۱۶ طرح صنعتی در سه ماهه نخست امسال در این شهرستان مجوز تاسیس دریافت کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش یافته است.

رضا ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۵۰ درصد از جوازهای صادر شده در زمینه فرآوری سنگ و بقیه در زمینه تولید کاغذ از سنگ، محصولات پلاستیکی و شیمیایی است.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال ۲۲۹ نفر  را فراهم می کند، اظهار داشت: یکهزار و ۳۵۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای اجرای  این طرحها برآورد شده است
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: به دلیل  شیوع بیماری کرونا در کشور فقط یک واحد در سال جاری در این شهرستان موفق به گرفتن پروانه بهره برداری شد.
ملکی با اشاره به اینکه این واحد صنعتی برای ۶ نفر فرصت اشتغال ایجاد کرده است، ادامه داد: ۴۰ میلیارد ریال برای احداث و تجهیز  این کارخانه سرمایه‌گذاری شده است .
وی یادآور شد: یک شهرک، یک ناحیه و ۲ قطب صنعتی در محلات وجود دارد که ۲۹۰ واحد تولیدی در آن‌ها فعالیت دارند و با توجه به توانمندی این شهرستان در فرآوری سنگ ۲۴۰ واحد از آنها در این زمینه به تولید می پردازند.
ملکی بیان کرد: سهم ۵۰ درصدی اقتصاد محلات در زمینه تولید سنگ‌های خام و تزئینی است که توانسته رونق اقتصادی مناسبی را برای این شهرستان رقم بزند.
شهرستان محلات واقع در جنوب استان مرکزی ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و شهرت آن در حوزه تولید سنگ تزئینی، گل و گیاه زینتی و تریکو است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =