۳۵۰کیلومتر راه روستایی در جبالبارز جیرفت تیغ‌زنی شد

جیرفت - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان جیرفت از تیغ‌زنی ۳۵۰ کیلومتر راه‌ روستایی و عشایری در بخش جبالبارز این شهرستان خبر داد.

اکبر سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این میزان تیغ‌زنی راه را در مسیر زارین و توابع، گراغان تنگان، پاقلعه، انجیرستان، گروه، گمین، فاشکوه، جشار، شغل‌آباد (روستایی مرزی با بم) بیدشک و دهستان رضوان عنوان کرد.

وی به انتشار مطلبی در فضای مجازی مبنی بر مسدود بودن یک مسیر روستایی در بخش جبالبارز اشاره کرد و گفت: عملیات تیغ‌زنی و بازگشایی راه‌های روستایی و عشایری در منطقه جبالبارز شمالی و منطقه دهستان رضوان با استفاده از دستگاه‌های راهداری جیرفت در حال انجام است.

سلیمانی با بیان اینکه بارندگی‌های اخیر در ارتفاعات جبالبارز موجب خسارت به راه‌های روستایی شد، اظهار داشت: کار تیغ‌زنی این محورها همچنان ادامه دارد.

وی ۶۰ درصد راه‌های روستایی بخش جبالبارز را در مناطق کوهستانی سخت‌گذر عنوان کرد و گفت: در راستای همکاری با اداره عشایری، فعالیت تیغ‌زنی و بازگشایی راه‌های عشایری که در حوزه کاری راهداری نبوده، در کنار راه‌های روستایی انجام شده است.

او با بیان اینکه بیش از ۲ هزار کیلومتر راه خاکی در شهرستان جیرفت وجود دارد، افزود: بیش از ۷۰ درصد این مسیرها کوهستانی و صعب‌العبور هستند لذا با توجه به کمبود اعتبارات شهرستانی و استهلاک بالای ماشین‌آلات راهداری، نگذاشته‌ایم راهی مسدود بماند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان جیرفت اظهار داشت: باران‌های فصلی به ویژه در این فصل موجب ورود خسارت به راه‌های روستایی خاکی به ویژه مناطق کوهستانی می‌شود از این رو به محض اطلاع از خسارت به راه‌ها، عملیات تیغ‌زنی به محورها در دستور کار قرار می‌گیرد.

سلیمانی گفت: توجه به راه‌های روستایی در اولوبت کارهای ادرات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته تا از این طریق که شعار "راه، محور توسعه" را نمایان‌تر کند.

وی اطلاع رسانی به موقع از طریق سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها را در صورت تخریب و نیاز به بازگشایی یادآور شد.