تجارت الکترونیک در کردستان ۵.۵ برابر افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرکل پست کردستان گفت: میزان تجارت الکترونیکی استان در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵.۵ برابر افزایش داشته که بیشتر بدلیل شیوع کرونا و توسعه خریدهای غیر حضوری بوده است.

شهاب وحیدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سه ماهه اول امسال پنج هزار و ۲۳۸ مورد و پارسال در همین مدت ۹۴۵ فقره تجارت الکترونیک در این استان انجام شد.

وی آمار کلی ترافیک مرسوله‌های پستی استان از اول امسال تا پایان خرداد را ۳۴۵ هزار و ۱۴۸ فقره اعلام کرد و افزود: این رقم در مدت مشابه پارسال ۲۹۱ هزار و ۴۸۹ مورد بود که ۱۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل پست کردستان اضافه کرد: پارسال در سه ماهه اول تعداد مرسوله‌های وارده ۲۱ هزار و ۷۱۱ مورد بود که امسال به ۲۸ هزار و ۶۱۶ فقره افزایش یافت و نشان از رشدی ۳۱ درصدی دارد.

وحیدیان به تاخیر ۷۲ ساعته ارسال مرسوله پستی به مقصد اشاره کرد و یادآور شد: برای اینکه مرسوله‌های پستی عاری از هرگونه ویروس و میکروب بدست مردم برسد، کار توزیع بسته‌ها چند ساعتی با تاخیر انجام می‌شود.

در حال حاضر ۱۹۱ دفتر پست روستایی و ۱۹۰ دفتر پست شهری در کردستان به مردم خدمات ارائه می‌دهند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =