۱۱ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83840219
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۶ طرح آموزشی در سیرجان در دست اجراست

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل آموزش و پروش استان کرمان اینک ۲۶ پروژه آموزشی در شهرستان سیرجان فعال و در دست اجرا داریم که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

احمد اسکندری نسب روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی مدرسه ۱۲کلاسه در سیرجان از افتتاح و کلنگ زنی ۲۷۵ مدرسه در قالب ۱۱۳۶ کلاس درس در استان  طی۲ سال اخیر خبر داد و افزود: فضای آموزشی استاندارد و مطلوب نقش موثری در تسهیل فرایند یاددهی  و یادگیری دارد. 

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد مدارس شهرستان سیرجان خیرساز هستند از معرفی این شهرستان به عنوان شهر نمونه خیرین مدرسه ساز در سال تحصیلی آینده خبر داد.

 اسکندری نسب از اجرای طرح کشوری آجر به آجر در راستای مدرسه سازی در مناطق محروم استان نیز خبرداد و گفت: همه افراد می توانند به هر اندازه در این طرح حتی به اندازه ۱۰۰ هزار تومان در امر مدرسه سازی سهیم شوند.

بر پایه این گزارش: کلنگ احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در شهرک ثارالله سیرجان در زمینی به مساحت ۶ هزار متر مربع با زیربنای یکهزار و ۲۶۰ مترمربع به زمین زده شد. 

اعتبار ساخت این مدرسه ۱۲ کلاسه ۴۵ میلیارد ریال می باشد که ۳۰ درصد آن توسط اداره کل مسکن و شهرسازی پرداخت خواهد شد و ۷۰ درصد آن نیز از محل اعتبارات دولتی نوسازی مدارس استان تامین می شود. 

سیرجان در ۱۷۵کیلومتری جنوب غربی کرمان قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =