۱.۵ میلیارد ریال وام به واحدهای صنفی ابرکوه پرداخت شد

یزد - ایرنا - مسوول کانون بسیج اصناف ابرکوه گفت: تاکنون و در مجموع یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه به ۹۵ واحد صنفی این شهرستان که به دلیل شیوع بیماری کرونا متضرر شده اند، پرداخت شده است .

محمد سالاری روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با همکاری ناحیه مقاومت بسیج  و صندوق های قرض الحسنه برای حمایت از اصناف آسیب دیده این مبلغ به رسته های مختلف صنفی پرداخت شده است.

وی با قدردانی از همکاری برخی صندوق های قرض الحسنه ، افزود : از مجموع هشت صندوق فعال شهرستان چهار واحد آن در پرداخت این مبلغ همکاری داشتند.

سالاری ادامه داد: در اجرای این طرح ۲۰ واحد صنفی شناسایی شده دیگر که در اثر شیوع بیماری کرونا متضرر شده اند برای دریافت وام به صندوق های قرض الحسنه معرفی می شوند.

مسوول کانون بسیج اصناف ابرکوه با بیان اینکه ۳۹۲ واحد صنفی در بسیج اصناف عضویت دارند ، خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ واحد صنفی مختلف در قالب گروه های جهادی در مقابله با شیوع بیماری کرونا همکاری دارند.

سالاری همچنین خاطرنشان کرد: ۶ نفر از دارندگان واحدهای صنفی که از اقشار نیازمند جامعه هستند برای دریافت حدود ۲.۴ میلیارد ریال وام به کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی شدند.

شهرستان ابرکوه افزون بر ۲ هزار واحد صنفی در قالب ۱۰ اتحادیه دارد که مشغول ارایه خدمات به شهروندان هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.

سیما سادات لاری دیروز( سه شنبه ) افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر دهم تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و  ۴۹ نفر هم از بیماران در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز ، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند. 

وی افزود: توصیه اصلی وزارت بهداشت به مردم رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک در بیرون از خانه است ، استفاده نکردن از ماسک هم افراد را در معرض بیماری قرار می دهد و هم تضییع حقوق دیگران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =