آغاز توزیع گوشت مرغ بین نیازمندان همدان

همدان- ایرنا - معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در همدان گفت: توزیع ۸۵ هزار قطعه مرغ به ارزش یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان بین اقشار محروم و حاشیه‌نشین در مناطق شهری و روستایی این استان آغاز شده است.

علی چهاردولی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با آغاز مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان چهارمیلیون بسته پروتئین از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در کشور توزیع می شود که سهم همدان تهیه و توزیع گوشت مرغ است.

وی افزود: توزیع مرغ با همکاری نهادهایی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و گروه های جهادی از ابتدای هفته جاری در نقاط محروم روستایی و شهری آغاز شده و قرار است در طول یک ماه به پایان برسد.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در همدان اظهار داشت: به منظور حمایت از واحدهای تولیدی داخل استان در سالی که به نام جهش تولید مزین شده، این مرغ ها از مرغداری های داخل استان خریداری می‌شود.

چهاردولی اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بر اساس اصل ۴۹ قانون اساسی محرومیت زدایی را در دستور کار قرار داده است بنابراین در قالب بنیاد برکت علاوه بر محرومیت زدایی در دیگر آسیب ها و مخاطرات از جمله سیل و زلزله و حتی بیماری کرونا برای کمک رسانی وارد عمل شده است.

وی ادامه داد: به دنبال شیوه ویروس کرونا با همکاری ۱۲۰ گروه جهادی نسبت به تولید ماسک مورد نیاز مردم، لوازم بهداشتی و ضدعفونی کردن معابر اقدام کردند.

معاون مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در همدان اظهار داشت: این ستاد در مرحله نخست رزمایش همدلی و احسان در ماه مبارک رمضان یک میلیون بسته غذایی شامل مرغ، حبوبات، رب گوجه فرنگی، روغن مایع در مجموع به ارزش ۳۲۰ میلیارد تومان در کشور توزیع کرد.

چهاردولی اضافه کرد: سهم همدان ۲۷ هزار بسته غذایی به ارزش هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان و همکاری گروه های جهادی بین گروه های آسیب دیده از ویروس کرونا شامل کارگران فصلی، حاشیه نشینان و روستانشینان توزیع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =