تهیه لباس فرم دانش آموزان به مدیران مدارس البرز واگذار شد

کرج - ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که تهیه لباس فرم دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به مدیران مدارس این استان واگذار شد.

فرشته فهمیده روز چهارشنبه به خبرنگارایرنا گفت: امسال با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا ، مدرسه بهترین مکان از نظر رعایت اصول پروتکل های بهداشتی برای سفارش و تحویل لباس فرم به دانش آموزان است.

وی با اشاره به اینکه نظارت برفرآیند تولید و عرضه لباس فرم دانش آموزان مدارس این استان برای سال تحصیلی جدید برعهده  سازمان دانش آموزی البرزاست، خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای منشورحمایت از کالای ایرانی و حفظ سلامتی دانش آموزان دراین شرایط خاص کرونایی وهمچنین پیشگیری از نارضایتی  احتمالی اولیا نسبت به عدم تحویل به موقع لباس فرم دانش آموزان صورت گرفت.

فهمیده بیان داشت: مدیران مدارس موظف به بستن قرارداد با تولیدکنندگان پوشاک معرفی شده از اتحادیه اصناف هستند و هزینه لباس فرم دانش آموزان نیزتوسط اولیا به شماره حساب مدارس واریز شود.

وی با بیان اینکه دریافت هزینه لباس فرم دانش آموزان از سوی مدارس به صورت نقدی و یا دستگاه کارت خوان تخلف محسوب می شود، عنوان کرد: مدیریت و نظارت براموراجرایی مربوط به خدمات لباس فرم دانش آموزان دراین استان نیاز به هم افزایی و ایجاد رویه یکسان درمجموعه آموزش و پرورش استان البرز دارد.

فهمیده به این موضوع مهم که تهیه لباس فرم برای دانش آموزی اجباری نیست پرداخت و اضافه کرد: خرید و پوشش لباس فرم برای هیچ یک ازدانش آموزان اجباری نیست و مدارس حق ایجاد اجباردراین زمینه را ندارد.

وی تصریح کرد: تهیه و خرید لباس فرم  اختیاری بوده ضمن آنکه  نرخ لباس فرم هرپایه تحصیلی نیزمشخص شده است و مدیران مدارس حق دریافت هیچ گونه هزینه ای بیشتر از نرخ مصوب را ندارند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز ادامه داد: هزیته لباس فرم دانش آموزان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش قیمت دارد.

وی گفت: هرواحد تولیدی پوشاک تائید شده نیز می تواند تا سقف سه هزاردست لباس دانش آموزی با مدیران مدارس استان البرز قرارداد منعقد کند.

فهمیده تاکید کرد:  تهیه لباس فرم مورد تائید سند تحول بنیادین بوده و دارای  مزیت است هرچند که هیچگونه اجباری در این زمینه را در مدارس استان البرز نداریم.

جمعیت دانش آموزی استان البرز در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ حدود ۵۰۰ هزار نفر اعلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =