معادل یک میلیارد ریال ارز تقلبی در بوکان کشف شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان گفت: معادل یک میلیارد ریال ارز تقلبی خارجی توسط ماموران انتظامی این شهرستان کشف و توقیف شد.

سرهنگ سلمان حیدری روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان ارز که از کیف دستی یک نفر عابر پیاده در مسیر سقز کشف شد، شامل چهار هزار و ۱۰۰ دلار تقلبی آمریکا و یک میلیون و ۵۵ هزار دینار تقلبی عراقی بود.

وی ادامه داد: در این ارتباط یک نفر دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شهرستان شد.

فرمانده انتظامی بوکان افزود: قاچاق کالا و ارز موجب ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه به تولید ملی می‌شود و مبارزه با آن در اولویت کاری نیروی انتظامی قرار دارد.

سرهنگ حیدری با اشاره به خرید و فروش ارز در برخی نقاط این شهر از شهروندان خواست تا از خرید و فروش ارز در معابر و خیابان‌ها خودداری کرده و تنها از مراکز و صرافی‌های معتبر اقدام به خرید ارز مورد نیاز خود کنند.

مقابله با سرقت، مقابله با کالای قاچاق، مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با ناهنجاری ها و بداخلاقی های اجتماعی و کاهش تصادف‌ها از اولویت‌های پنجگانه نیروی انتظامی این استان در سال جاری است.

در بوکان سه کلانتری "سیدقطب"، "امیرآباد" و "انقلاب" وجود دارد و سالانه بیش از ده ها میلیارد ریال  انواع کالای قاچاق در مبادی ورودی و خروجی این شهرستان کشف و ضبط می‌شود.

ارز خارجی تقلبی برای نخستین بار است که در سال جاری در این شهرستان کشف می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha