مدرسه ۱۲ کلاسه به نام شهید مدافع حرم خراسان جنوبی در دست ساخت است

بیرجند - ایرنا - بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مدرسه ۱۲ کلاسه‌ای را به نام اولین شهید مدافع حرم استان خراسان جنوبی در دست ساخت دارد.

به گفته معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، این بنیاد ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه شهید مرتضی بصیری‌پور به عنوان اولین شهید مدافع حرم استان خراسان جنوبی را در منطقه کم‌برخوردار شهر بیرجند در دست اقدام دارد.

محمد مهجوری روز سه‌شنبه اظهار داشت: ساخت مدرسه برکت شهید بصیری‌پور با اعتباری بالغ بر ۷۷ میلیارد ریال آغاز شد و تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید.

وی افزود: این مدرسه ۱۲ کلاسه ظرفیت پذیرش ۴۲۰ دانش‌آموز بیرجندی را در مقطع دبیرستان دارد. 

معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت در تشریح اقدامات این بنیاد در حوزه ساخت و تکمیل مدرسه در استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ساخت ۸۴ مدرسه با ۲۸۹ کلاس درس را در خراسان جنوبی در دستور کار دارد که از این تعداد، ۳۱ مدرسه با ۱۷۲ مدرسه به بهره‌برداری رسیده و مابقی در حال ساخت است.

وی گفت: ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مدارس برکت در استان خراسان جنوبی پیش‌بینی شده و اختصاص یافته است.

مهجوری با اشاره به ساخت ۱۲۰ مدرسه برکت در سال ۹۹ گفت: بنیاد برکت در راستای نهضت مدرسه‌سازی و به منظور توسعه فضاهای آموزشی و توزیع عادلانه امکانات تحصیلی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور، ساخت و تکمیل ۱۲۰ باب مدرسه را با ۷۰۰ کلاس درس در این مناطق برای سال جاری پیش‌بینی کرده است.

وی بیان کرد: با ساخت این ۱۲۰ مدرسه، تعداد مدارس ساخته و تکمیل شده برکت در مناطق محروم کشور به یک هزار و ۲۳۰ مدرسه با ۶ هزار و ۸۰۰ کلاس درس می‌رسد.

وی با اشاره به تخصیص ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مدارس برکت افزود: بنیاد برکت در مجموع به ساخت و تکمیل یک هزار و ۷۷۰ مدرسه در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور متعهد است که با بهره‌برداری کامل از این تعداد مدرسه، ۲۰۵ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل در مدارس برکت خواهند شد.

معاونت عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت گفت: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب بر ارتقای عدالت آموزشی در مناطق محروم، مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مناطق محروم است که از طریق بنیاد برکت و در قالب نهضت مدرسه‌سازی این بنیاد دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: مدارس برکت تاکنون بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ روستا در ۳۱ استان کشور را زیر پوشش قرار داده‌اند.

مهجوری افزود: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت و به منظور محرومیت‌زدایی، برقراری عدالت آموزشی و فراهم آوردن فرصت‌های برابر، نهضت مدرسه‌سازی را در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ کشور راه‌اندازی کرده است.

ستوان یکم پاسدار مرتضی بصیری‌پور اولین شهید مدافع حرم استان خراسان جنوبی است که مظلومانه ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =