پوشش ۶۰ درصدی بیمه روستاییان اسفراین

بجنورد_ ایرنا _ فرماندار اسفراین گفت: این شهرستان با رساندن پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به ۶۰ درصد، امسال در شمار چهار شهرستان برتر استان قرار گرفته است.

طاهر رستمی، سه شنبه  در نشست ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اسفراین اظهار کرد: بر اساس دستور استاندار خراسان شمالی، باید پوشش بیمه ای عشایر و روستاییان استان در شهرستان هایی که بالای ۵۰ درصد است تا پایان امسال به ۸۰‌ درصد برسد.
وی با اشاره به اقدامات خوبی که از سال گذشته تا کنون در این شهرستان برای افزایش چتر این بیمه صورت گرفته افزود: باید تلاش کنیم تا پایان امسال میزان بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان حداقل ۲۰ درصد دیگر افزایش یافته و به بالای ۸۰ درصد برسد.
رستمی از دستگاه های اجرایی این شهرستان خواست تا با اطلاع رسانی در این زمینه به مردم، جامعه هدف خود را زیر پوشش این بیمه قرار دهند.
وی بابیان اینکه ۷۰ درصد هزینه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را دولت پرداخت می کند، افزود: در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، مانند صفی آباد که از مزایای بیمه روستایی نیز برخوردار است افراد می توانند با ثبت نام، از خدمات بیمه روستایی بهره مند شوند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.  

حدود نیمی از جمعیت این شهرستان را روستانشینان تشکیل می دهند که در ۱۳۸ نقطه روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =