فرماندار کنگاور: سد آناهیتا تا پایان سال‌جاری آماده آبگیری می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کنگاور اعلام کرد: سد آناهیتا این شهرستان حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت جذب اعتبارات تا پایان سال‌جاری آماده آبگیری می‌شود.

خیرالله خزایی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری که نماینده مردم شهرستان های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی هم حضور داشت، اظهار داشت: مجموعه فرمانداری و ادارات با قوای مقننه و قضاییه همکاری خوبی خواهد داشت. 
او گفت: کنگاور محرومیت های زیادی داشته ولی خدمات قابل توجهی هم انجام شده که می توان به گازرسانی، آبرسانی به روستاها و پیشرفت فیزیکی سد آناهیتا اشاره کرد.
خزایی با بیان اینکه این سد امسال ۳۰ میلیارد تومان اعتبار دارد، از اتمام عملیات ساخت بدنه سد تا پایان سال جاری خبر داد.
وی از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواست موضوع خط انتقال آب سد آناهیتا را در سطح وزارتخانه پیگیری کند، تصریح کرد: در صورتی که مخزن سد هم آبگیری شود ولی خط انتقال آب انجام نشده باشد عملا سودی به حال کشاورز و یا صنعت و گردشگری ما ندارد.
رییس شورای اداری کنگاور در ادامه توسعه روستایی را همواره شعار دولت تدبیر و امید دانست و افزود: روستاهای کنگاور طی چند سال گذشته رونق بسیار زیادی گرفته اند و شاهد نهضت آسفالت و حوزه های خدماتی در این روستاها بوده ایم.
خزایی با بیان اینکه در روستای هدف گردشگری «فش» اقدامات توسعه ای خیلی خوبی انجام شده، اظهار کرد: با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال شبکه آب رسانی روستا نوسازی شد، مراحل آسفالت آن انجام شده و همچنین اولین چمن مصنوعی شهرستان در این روستا در حال احداث است.
وی در ادامه به نصب دکل های آنتن دهی در روستاهای بخش خزل غربی اشاره کرد که با ۶ میلیارد ریال اعتبار مشکل آنتن دهی این روستاها که از مطالبات جدی مردم بود، حل شود.
فرماندار کنگاور گفت: به دنبال اقدامات عمرانی و توسعه ای روستاهای شهرستان شاهد مهاجرت معکوس در برخی از روستاها هستیم.
خزایی در خاتمه با بیان اینکه دولت برای بسترسازی سرمایه گذاران و بخش خصوصی در شهرستان هیچ‌گونه مشکلی ندارد، اظهار داشت: نماینده مردم می تواند در کمیسیون اقتصادی مجلس سرمایه گذارها را برای سرمایه گذاری به این منطقه سوق دهد.
شهرستان کنگاور در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه و ۴۱۱ کیلومتری غرب تهران قرار دارد.