اخبار کوتاه شمال استان اصفهان

کاشان- ایرنا- راه‌اندازی مرکز رشد فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی کاشان، حادثه رانندگی با یک کشته در بادرود، آتش‌سوزی در یک کارخانه نمدسازی و انفجار واحدی مسکونی با یک مصدوم در کاشان از جمله خبرهای کوتاه ۲۴ ساعت گذشته در نقاط شمالی استان اصفهان بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از موافقت با راه‌اندازی مرکز رشد فناوری سلامت در این دانشگاه خبر داد.

سید علیرضا مروجی روز سه‌شنبه با اشاره به نامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به استناد رای صادره در نشست شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی، در ۲۱ اردیبهشت‌ماه، راه‌اندازی مرکز رشد فناوری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان مورد موافقت قرار گرفته است.

وی افزود: این مرکز زیر نظر متخصصان حرفه‌ای که با ارایه خدمات حمایتی از ایجاد و توسعه حرفه‌های جدید توسط کارآفرینانی که در قالب واحدهای نوپای فعال در زمینه های مختلف منتهی به فناوری تشکیل شده‌اند و هدف‌های اقتصادی مبتنی بر دانش و فن دارند، پشتیبانی می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیان کرد: ایجاد این مرکز در آینده می‌تواند نقطه عطفی برای شکوفایی هرچه بیشتر علمی، پژوهشی و زمینه استقرار شرکت‌های دانش بنیان باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حال حاضر دارای ۱۰ مرکز تحقیقاتی، پژوهشکده علوم پایه کاربردی و ۲ واحد توسعه تحقیقات بالینی است.

نشت گاز شهری در کاشان یک مصدوم برجا گذاشت

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از مصدوم شدن یک نفر در نتیجه نشت گاز شهری و انفجار واحد مسکونی خبر داد.

روح‌الله فدایی در این زمینه گفت: شب گذشته در پی تماس با سامانه ۱۲۵ مبنی بر بروز حادثه‌ای در بلوار دانشجو، ۲ دستگاه خودرو با سرعت به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: فردی ۳۵ ساله در نتیجه این حادثه مصدوم شده بود که آتش‌نشانان با حضور در محل نسبت به بررسی محیط و برطرف کردن عوامل ناایمن و حادثه‌ساز اقدام کردند.

وی اضافه کرد: قسمت‌هایی از محل در نتیجه حادثه تخریب شده، تعدادی از اثاثیه سوخته و تمامی شیشه‌های خانه شکسته بود که در بررسی‌های اولیه علت نشت گاز شهری تخمین زده شد.

آتش‌سوزی در یک کارخانه نمدسازی 

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان همچنین گفت: عصر امروز نیز وقوع یک فقره آتش‌سوزی در کارخانه تولیدی نمد واقع در بلوارقطب راوندی به ستاد فرماندهی این سازمان اطلاع داده شد.

وی تشریح کرد: خودروهای اطفای ایستگاه شماره سه به محل حادثه اعزام و با تلاشی موثر موفق به مهار آتش و مانع از گسترش شعله‌ها شدند.

فدایی افزود: علت حادثه از سوی کارشناسان کمیته علت‌یابی حوادث و حرائق سازمان بررسی و اعلام خواهد شد.

کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

واژگونی خودرو در محور بادرود یک کشته داشت

همچنین عصر امروز واژگونی یک دستگاه خودروی وانت در جاده بادرود- کاشان یک نفر مصدوم برجا گذاشت که از سوی نیروهای امدادی حاضر در محل به مرکز درمانی انتقال یافت.

راننده خودرو که به علت شدت ضربه وارد شده در دم جان‌باخته بود، از سوی نیروهای هلال احمر و اورژانس رهاسازی و تحویل عوامل شهرداری گردید.

بادرود، مرکز بخش امامزاده با جمعیت ۲۵ هزار نفر از توابع شهرستان نطنز است.

نطنز با جمعیت افزون بر ۴۷ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =