۸۰ نفر از کارکنان بانک‌های ایلام به کرونا مبتلا شدند

ایلام - ایرنا - رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان ایلام گفت: ۸۰ نفر از کارکنان شبکه بانکی این استان به کرونا مبتلا شده و سه نفر نیز تا کنون در اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

سیدرسول میرخلف روز چهارشنبه در ستاد مبارزه با کرونای استان ایلام اظهار داشت: ۳۲ بانک با ۳۱۱ شعبه و بیش از ۲ هزار پرسنل در این استان فعال است و با وجود همه تمهیدات اندیشیده شده بدلیل مراجعه بسیار زیاد مردم به بانک‌ها این تعداد از کارکنان بانک‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی یادآور شد: انجام برخی امور از جمله احراز هویت سهام عدالت و پرداخت تسهیلات کرونا نیاز به مراجعه حضوری افراد به بانک‌ها دارد که باید در این موارد راهکارهای لازم برای کاهش تجمع مردم اندیشیده شود.

رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان ایلام گفت: بیش از هشت هزار نفر از صاحبان صنوف در این استان مشمول دریافت تسهیلات کرونا هستند که تنها هشت بانک عامل برای این کار تعیین و مهلت ثبت نام متقاضیان نیز تا پایان تیرماه و مهلت پرداخت از سوی بانک‌ها تا پایان مردادماه در نظر گرفته شده است.

میرخلف تاکید کرد: بر این اساس و با توجه به تعداد بالای متقاضیان، کم بودن تعداد بانک‌های عامل و همچنین کوتاه بودن زمان ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات کرونا تجمع بسیار زیادی در شعب ایجاد می‌شود که باید در این زمینه نیز راهکار لازم اندیشیده شده و زمان بیشتری برای این کار در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه شعب بانک ملی باید به تنهایی ۳۰ درصد این تسهیلات را پرداخت کنند، اضافه کرد: پرداخت حجم بالایی از تسهیلات کرونا بر عهده بانک ملی است که خطر ابتلا در بین کارکنان این بانک را افزایش می‌دهد این در حالیست که کارکنان با بیماری زمینه‌ای بسیاری هستند و با توجه به ماهیت کار امکان دورکاری برای آن‌ها وجود ندارد.

در این نشست مقرر شد با هماهنگی بانک مرکزی سقف کارت به کارت از سه میلیون تومان به ۱۰ میلیون تومان، سقف صدور کارت هدیه از ۵۰۰ هزار تومان به پنج میلیون تومان و برداشت از خودپرداز از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یابد همچنین اعتبار انواع کارت‌های بانکی تا پایان سال تمدید و تعداد مجاز رمز اشتباه از سه مورد به پنج مورد افزایش داده شود اما جابجایی وجه نقد در بانک‌ها کاهش یاید.

همچنین مصوب شد تعداد بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات کرونا در این استان افزایش یابد و مدت ثبت‌نام متقاضیان و پرداخت از سوی بانک‌ها هر کدام یک ماه تمدید شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =