۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83839915
۲ نفر

برچسب‌ها

سفیر ایران استوارنامه خود را تقدیم رییس جمهوری اتریش کرد

لندن – ایرنا – عباس باقرپور اردکانی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اتریش، صبح سه شنبه مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ طی مراسمی در کاخ ریاست جمهوری اتریش با فان در بلن رییس جمهوری این کشور دیدار و استوارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

سفیر کشورمان در این دیدار که طی مراسمی ویژه با حضور گارد تشریفاتی ریاست جمهوری برگزار شد، پیام دوستی رییس جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ و آمادگی کشورمان را برای گسترش هر چه بیشتر روابط با کشور اتریش در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بر پایه روابط تاریخی و دیرینه دو کشور اعلام کرد.

رییس جمهوری اتریش نیز ضمن ابلاغ درودهای گرم خود به حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و یادآوری سفر برجسته ایشان در تیرماه سال ۱۳۹۷ به اتریش و نیز تماس تلفنی دو رئیس جمهوری در اردیبهشت ماه امسال، از توسعه روابط بین دو کشور استقبال و اعلام آمادگی کرد در زمینه توسعه مناسبات کمک کند.

باقرپور اردکانی پیشترمسئولیت هایی از جمله مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه، دستیار وزیر امور خارجه و سفیر و معاون نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو را بر عهده داشته است.

وی همچنین سفیر اکردیته جمهوری اسلامی ایران نزد کشور اسلواکی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =