استاندار تهران: لغو محدودیت‌های ترافیکی و برقراری مجدد دورکاری بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به افزایش مسافران در حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: پیشنهاد لغو محدودیت‌های ترافیکی و استفاده از دورکاری کارمندان دولتی و بخش خصوصی را به ستاد ملی کرونا ارائه کردیم.

به گزارش ایرنا، «انوشیروان محسنی بندپی» عصر سه شنبه در رسانه ملی با اشاره به روند رو به رشد میزان تلفات و فوتی های ویروس کرونا در کشور از جمله استان تهران اعلام کرد: در جلسه فوق العاده ای که با اساتید، کارشناسان و متخصصان عفونی برگزار کردیم به این جمع بندی رسیدیم که باید اقدامات ویژه ای انجام دهیم تا استان تهران به مرحله هشدار و وضعیت قرمز نرسد.

وی تصریح کرد:  بیش از ۹۰ درصد مسافران حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس از ماسک استفاده می کنند اما رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این وسایل حمل و نقل عمومی زیر ۳۰ درصد است که این امر به افزایش چرخه شیوع ویروس کرونا کمک می کند.

استاندار تهران ادامه داد: میزان مسافران مترو و اتوبوس در پایتخت روزانه به حدود یک میلیون مسافر رسید که این امر موجب شد که در طرح ترافیک بازنگری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: پیشنهادی که با امضای استاندار و فرماندهی ستاد ملی کرونا استان تهران به ستاد ملی کرونا ارسال شد این بود که طرح ترافیک متوقف شود تا مردم بیشتر از وسایل حمل و نقل عمومی شخصی استفاده کنند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پیشنهادات این بود که همکاری اتحادیه و اصناف در زمینه بازرسی و کنترل شدید از اماکن عمومی صورت گیرد و همچنین برگزاری مراسم های عروسی در تالارها متوقف شود.

به گفته وی، پیرو مذاکره با اعضای ستاد نماز جمعه استان تهران، نماز جمعه در این استان از هفته گذشته تا اطلاع ثانوی لغو شد.

استاندار تهران با تاکید بر استفاده از ظرفیت دورکاری کارمندان دولت نیز گفت: در شهر تهران روزانه حجم زیادی از کارمندان دولتی و بخش خصوصی برای رفت و آمد در شهر تردد می کنند که این امر موجب شلوغی خیابان های پایتخت شده که در این زمینه تاکید کردیم که از دور کاری کارمندان استفاده شود.

وی همچنین از شهروندانی که دارای بیماری زمینه ای هستند خواست که در خانه بمانند و در این شرایط کمتر در شهر تردد کنند تا این ویروس را کنترل کنیم و با قطع زنجیره این ویروس موجب آسودگی مردم شویم.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =