نبی: فیفا از شروع مجدد مسابقات لیگ برتر ابراز رضایت کرد

تهران- ایرنا- دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: برگزاری مسابقات برای فیفا و AFC اهمیت زیادی دارد و وقتی با پاسخ مثبت ما در خصوص برگزاری مسابقات مواجه شدند از این اقدام اظهار رضایت کردند.

نشست اعضای ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال عصر امروز با حضور دبیرکل فدراسیون فوتبال برگزار شد. در این نشست با حضور مسوولین کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از جمله دبیر و مسوول کمیته برگزاری مسابقات، کمیته پزشکی، فناوری اطلاعات، بین‌الملل، جوانان، آموزش، بانوان، حراست، فوتسال، تیم‌های ملی، ایفمارک، فرهنگی، داوران و سایر بخش‌های مربوطه مباحث مرتبط با برگزاری رقابت‌های لیگ برتر اردوهای تیم‌های ملی همچنان مسابقات و فعالیت سایر رده‌ها با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در این نشست ضمن قدردانی از سازمان لیگ برتر فوتبال ایران، ایفمارک و کمیته پزشکی فدراسیون همچنین واحدهای حراست ، دپارتمان تیم‌های ملی و کمیته فوتسال آغاز دوباره مسابقات باشگاهی و اردوهای تیم‌های ملی را اقدامی بسیار ارزشمند ارزیابی کرد و در این خصوص اظهار داشت: از ابتدا می‌دانستیم که کار بسیار سختی برای اجرای تمرینات، اردوها و مسابقات با رعایت پروتکل‌ها در پیش داریم اما باید بگویم این کار سخت بسیار خوب و در سطح قابل قبولی اجرا شد و از آغاز مسابقات خوشحال هستیم.

نبی اضافه کرد: ظهر امروز جلسه تلفنی با حضور حمیرا اسدی مسوول کمیته بین‌الملل با مسوولین فیفا داشتیم که در اولین بخش گفت‌وگوها در خصوص برگزاری مسابقات لیگ برتر پرسیدند و وقتی با پاسخ مثبت ما در خصوص برگزاری مسابقات مواجه شدند از این اقدام اظهار رضایت کردند. در واقع برگزاری مسابقات برای فیفا و AFC اهمیت زیادی دارد. در سطح جامعه هم یک شور و نشاط همچنین امیدی به وجود آورده که بسیار ارزشمند است و جا دارد به همین دلیل از همه اعضای ستاد مبارزه با کرونا در مجموعه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تشکر کنم.

در ادامه این نشست سهیل مهدی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ توضیحاتی در خصوص پروتکل‌های بهداشتی وموارد مورد توجه در برگزاری بازی‌های لیگ برتر همچنین رقابت‌های دسته‌های اول و دوم ارائه کرد.

همچنین زهره هراتیان مسوول ایفمارک، دکتر سیف مسوول کمیته پزشکی، دکتر خانلری و دکتر شهاب به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته و جزئیات مرتبط با برگزاری رقابت‌ها، انجام آزمایشات و تست‌های مربوطه، نحوه برگزاری اردوهای تیم‌های ملی و موارد مرتبط با پیگیری رقابت‌ها و فعالیت‌ها در زمان شیوع بیماری کرونا پرداختند.

بررسی مشکلات موجود همچنین چالش‌ها و محدودیت‌های مرتبط با اجرای پروتکل‌های بهداشتی از جمله مباحثی بود که در این نشست و در حوزه‌های مختلف از جمله فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی همچنین داوران، جوانان و آموزش  موردبحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان این نشست بر ضرورت آسیب شناسی دقیق و ارائه گزارش جامع به منظور رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر فعالیت‌های بخش‌های مختلف تاکید و مقرر شد جلسه اختصاصی با ارائه پیشنهادات اجرایی و عملی در راستای تقویت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی با رییس فدراسیون پزشکی ورزشی نیز منعقد شود. مضافا از همکاری شایسته تمامی مدیران عامل باشگاه‌ها، کادرفنی، کادر پزشکی، سرپرستی و بازیکنان به ویژه عوامل برگزاری مسابقات و رسانه‌ها قدردانی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =