یک واحد تولید پوشاک در کاشان به بهره‌برداری رسید

کاشان- ایرنا- یک واحد تولیدی پوشاک در مجموعه صنایع کوچک همزمان با روز صنعت و معدن در کاشان با حضور جمعی از مسوولان این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان عصر سه‌شنبه در این زمینه گفت: این واحد تولیدی پوشاک یکی از صنایع کوچک است که با حمایت فرمانداری، بانک ملی، بهزیستی، صنعت، معدن و تجارت در مدت ۱۵ روز با اعتبار یک میلیارد ریال آماده بهره‌برداری شد.

مسعود خاندایی افزود: راه‌اندازی این واحد تولید پوشاک برای هفت نفر اشتغال مستقیم و پنج فرصت شغلی غیرمستقیم برای شهروندان فراهم کرده و از ویژگی‌های آن آموزش و به کارگیری مددجویان زیر پوشش بهزیستی در شهرستان کاشان است.

وی در ادامه بیان کرد: برای تحقق شعار جهش تولید، در کنار صنایع بزرگ باید صنایع خرد نیز مورد حمایت و توجه قرار گیرند؛ چرا که صنایع کوچک به نسبت سرمایه اولیه، در درآمدزایی و اشتغال نقش موثر دارند و به رشد کارآفرینی و بهبود فضای کسب و کار کمک می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان اضافه کرد: این تصور که کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ صنعتی تنها چرخ اقتصاد کشورها را می‌گردانند، اشتباه است؛ باید بدانیم این صنایع کوچک می‌توانند اقتصاد یک کشور را سرپا نگه دارند.

وی با اشاره به حمایت دولت از راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک در کنار صنایع بزرگ، تاکید کرد: توجه هر چه بیشتر به رونق صنعت شهرستان و حمایت از صنایع کوچک و توانمندسازی آنها در کنار سایر صنایع بزرگ، از برنامه‌های فرمانداری کاشان است که با توجه به شعار سال در چارچوب کارگروه‌های اشتغال، رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری پیگیری می‌شود.

نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و ۱۳ شهرک، ناحیه و منطقه صنعتی در کاشان وجود دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =