برخی سیاست‌گذاری‌های بخش صادرات و واردات قابل تغییر است

کرمانشاه- ایرنا- نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بااشاره به قابل تغییر بودن برخی سیاست‌گذاری‌های بخش صادرات و واردات در حوزه کشاورزی گفت: این سیاست‌گذاری‌ها را می‌توان به نفع کشاورزان و افزایش تولیدات تغییر داد.

محمد رشیدی عصر سه شنبه در نشست با نمایندگان و فعالان بخش کشاورزی کرمانشاه که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: کشاورزی در کشور و استان ما از اهمیت زیادی برخوردار است و به لحاظ همین اهمیت تصمیم به حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس گرفتم تا بتوانم با کمک دلسوزان آن حرکات های جدیدی را برای تقویت این بخش آغاز کنیم.

وی با اشاره به گسترده بودن حوزه کاری بخش کمیسیون کشاورزی، گفت: علاوه بر وزارتخانه مستقیم که جهاد کشاورزی است لازم است با وزارتخانه های دیگری مانند صنعت و معدن، بهداشت، راه و شهرسازی و نیرو نیز ارتباط لازم برقرار شود تا کارها به پیش برود.

رشیدی همچنین با اشاره به ظرفیت های بالای بخش کشاورزی استان کرمانشاه، گفت: سال هاست که خود را یکی از قطب های کشاورزی کشور می دانیم در حالی که وزارتخانه چنین نظری ندارد و استان ما به عنوان یک قطب مطرح نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: این در حالی است که کرمانشاه در حوزه های مختلف دامپروری، طیور و تولیدات دامی از ظرفیت بالایی برخوردار است که با علمی کردن این حوزه و سامان بخشیدن به تولیدات خود می توانیم به قطب کشاورزی تبدیل شویم.

وی همچنین بر تشکیل کمیته های تخصصی بخش های مختلف کشاورزی در استان تاکید کرد و گفت: حضور افراد صاحب نظر در هر کدام از این کمیسیون ها کمک می کند تا ظرفیت ها و پتانسیل های خود را بهتر شناخته و برای آنها تصمیم گیری بهتری داشته باشیم.

رشیدی گفت: یکی از کارهایی که این کمیته ها می توانند انجام دهند آماده کردن خوراک کاری برای من به عنوان نماینده مردم در مجلس و عضو کمیسیون کشاورزی است تا مطالبات این استان جدی تر از همیشه دنبال شود و سیاست هایی که به ضرر کشاورزان بخصوص در حوزه صادرات و واردات است را با رایزنی تغییر دهیم.

مجلس و پست های مدیریتی جای خودنمایی نیست

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، با تاکید بر اینکه مجلس و پست ها و مناصب مدیریتی و دولتی جای خودنمایی نیست، گفت: همه مسوولان به حرفی که می زنند و وعده ای که می دهند باید عمل کنند چرا که هزاران نفر دل به آن خوش می کنند.

وی با بیان اینکه به جز یک مدیر دولتی در استان که اعتقاد به رفتنش دارد، بقیه مدیران را باید حمایت کرد، گفت: من به عنوان نماینده مردم کرمانشاه تا جایی که در توان داشته باشم از مدیر توانمند و دلسوز حمایت می کنم.

رشیدی تصریح کرد: در حالی که اصل کار نماینده قانونگذاری و ماهیت کارش در سطح ملی است اما متاسفانه به خاطر فراوانی مشکلات همه وقت نمایندگان ملت صرف رفع و رجوع مشکلات مردم حوزه انتخابیه اشان می شود.

این نماینده مجلس با یادآوری اینکه کرمانشاه به لحاظ نیروی انسانی کارآمد و کارشناسان توانمند وضعیت خوبی دارد، گفت: باید ظرفیت استفاده از توانمندی و پتانسیل های این افراد را فراهم کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تداوم جلسات کارشناسانه در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی بتوانیم رونق ایجاد کرده و کشاورزان خود را بیشتر از قبل حمایت کنیم.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۴۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.

اخبار مرتبط