نماینده مجلس: نرخ بیکاری در شهربابک را به صفر می رسانیم

کرمان - ایرنا - به گفته نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی، با برنامه ریزی های انجام شده و احداث کارخانه ها تا یک سال و نیم آینده بیکاری در شهربابک ریشه کن می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مصطفی رضا حسینی در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهربابک، ضمن قدردانی از فعالان این عرصه گفت: کار خبری در ایران با چاشنی اخلاق اسلامی، حفظ کرامت انسانی و انصاف همراه است.

وی افزود: ما در شهربابک و در حوزه های مختلف از جمله صنعتی شدن، شهرنشینی و ورزش همگانی نیاز به کار فرهنگی داریم.

رضا حسینی تصریح کرد: با تاکیدات مقام معظم رهبری و دستورات اسلام برای پیشرفت، باید فضای یکدلی و اتحاد وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید بین مسئولان هماهنگی وجود داشته باشد اظهار داشت: اگر ادعای انقلابی بودن داریم باید تا زمانی که عهده‌دار مسئولیتی هستیم خدمات خود را صادقانه ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه باید در کارها تداوم وجود داشته باشد، افزود: مردم شهربابک تغییر ذائقه سیاسی دارند و با این تغییرات سرمایه‌گذاران احساس امنیت نمی کنند.

نماینده شهربابک در مجلس با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای سرعت، دقت و تکنولوژی است اظهار داشت: باید با برنامه پیش برویم و به همین منظور برنامه طرح سند چشم انداز توسعه شهربابک را در افق ۱۴۲۰ طراحی کرده ام که مسئولان بعدی نیز در همین مسیر گام بردارند.

رضا حسینی از برگزاری همایش یک روزه خبر داد و گفت: در این همایش همه ظرفیت های شهربابک معرفی می شود.

وی مهم‌ترین دغدغه خود را اشتغال زایی و رفع بیکاری خواند و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده سعی می کنیم تا یک سال و نیم آینده بیکاری را در شهربابک ریشه کن کنیم.

رضا حسینی بیان داشت: راه اندازی و احداث کارخانه آهک، تغلیظ میدوک،کارخانه کود شیمیایی و فسفات، لیچینگ و کارگاه های گد غلامعلی اشتغالزایی را در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه در پی تکمیل پروژه های نیمه تمام هستیم، تصریح کرد: توسعه بابک مس ایرانیان که در گرو تکمیل شدن زنجیرش در چاه فیروزه است در دستور کار ماست.

رضاحسینی گفت: ما به عنوان یک شهرستان صنعتی معرفی شده ایم اما در کنار آن نیز باید در زمینه های گردشگری، دامداری و کشاورزی بیش از پیش فعال باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید از خام فروشی جلوگیری کنیم، بیان کرد: علاوه بر افزایش کارگاه های فیروزه می توانیم در شهرک صنایع دستی ایجاد کنیم که انواع صنایع دستی از جمله گلیم و قالی بافی و سفال در آن فعال باشد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی گل گهر، مس و چادرملو را از سرمایه گذاران و بهره برداران آب انتقالی از خلیج فارس خواند و گفت: در این طرح انشعابی برای مجتمع مس شهربابک در نظر گرفته نشده است اما ما پیگیر حق شهربابک از این آب انتقالی هستیم.

وی یادآور شد: ما ۱۵ کارگروه راه اندازی کرده ایم که مستقیم از مردم و کارشناسان در حوزه های مختلف مشورت بگیریم.

رضاحسینی یکی از دلایل تکمیل نشدن ورزشگاه شهدای مس را دعواهای سیاسی شهرستان عنوان کرد و گفت: طی جلسه ای که با مدیرعامل شرکت ملی صنایع ملی مس ایران داشتیم دستور تکمیل آن را در اسرع وقت دادند.

رضاحسینی از تعطیلی کارخانه کاشی آماتیس به دلیل اختلافات مالکان آن یاد کرد و بیان داشت: با نشست هایی که در این خصوص انجام شده، قرار بر این است که مالک اصلی کار را آغاز کند، اما موانعی به دلیل بدهی های زیاد وجود دارد، ولی با راه افتادن مجدد کارخانه، تسویه بدهی ها امکان پذیر است.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha