۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۲
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83839870
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار گیلان : شرکت های دانش بنیان مورد حمایت دولت است

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: یکی از جهت گیری های اصلی دولت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از شرکت های دانش بنیان، کمک به آنها و بسترسازی حضورشان در بازارهای داخلی و خارجی است.

ارسلان زارع غروب سه شنبه در جلسه نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در استانداری گیلان برگزار شد، افزود: روند افزایشی شرکت های دانش بنیان در گیلان در سال های اخیر قابل توجه است.

وی بیان داشت: با شیوع ویروس کرونا در چهارماه گذشته با همه تاکیداتی که به مردم نسبت به پویش در خانه ماندن و رعایت فاصله گذاری اجتماعی داشتیم، شرکت های دانش بنیان در بخش تولید محصولات بهداشتی، ملزومات حفاظت فردی و برخی از اقلام مورد نیاز مراکز بهداشتی درمانی، کیت های تشخیصی وغیره وارد عمل شده و تلاش ارزشمندی انجام دادند.

استاندار گیلان شرکت های دانش بنیان را از سرمایه های بزرگ کشور دانست و اظهار داشت: این شرکت ها ظرفیت خوبی در اشتغالزایی دارند ضمن اینکه در توسعه و آبادانی نقش آفرین هستند.

وی خاطر نشان کرد: تاکید ما آن است که ادبیات گفتمانی همه دستگاه های اجرایی و مدیران بانکها برای توسعه اشتغال در این استان یکسان باشد و در اتاق ها برای کارآفرینان، نخبگان و شرکت های دانش بنیان باز باشد.

وی با اشاره به بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از تعدادی دستاوردهای شرکت های دانش بنیان گیلان در جریان این سفر اضافه کرد: گیلان از ظرفیت ها و بسترهای های لازم در این حوزه برخوردار است که باید تقویت شود.

زارع اظهار داشت: برنامه ریزی دقیق و کاربردی برای بهره برداری از این ظرفیت ها و پتانسیل ها، توجه به ظرفیت های داخلی، عدالت بنیادی، درون گرایی و برون زایی از جمله اصولی است که می تواند ما را به اهدافمان نزدیک و رهنمون سازد.

وی با بیان اینکه برخی از ظرفیت ها در حوزه دانشگاه ها اعم از دولتی و غیردولتی است، خاطر نشان کرد: علم و دانش پایه اصلی فناوری است بنابراین برای اینکه علم روند شتابانی به خود گیرد باید به مولفه های تاثیرگذار آن بیش از پیش توجه شود.

استاندار گیلان با اشاره به نقش مهم دانشگاه ها در کارآفرینی بیان داشت: با توجهی که  معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ابتدای حضورش در این معاونت به دانشگاه های مهارت محور داشت،  توسعه این دانشگاه ها در کشور تقویت شده است.

وی با بیان اینکه مثلث فناوری، دانشگاه و صنعت نه تنها در رشد انسانی بلکه در رفع بسیاری از نیازهای استان و کشور اثربخش بوده و از جمله عوامل موثر در توسعه ملی است، خاطر نشان کرد: در این ارتباط گام های خوبی در گیلان برداشته شده و رابطه خوبی بین واحدها و شرکت های صنعتی، پارک های علم و فناوری و دانشگاه وجود دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری امروز در سفر یک روزه به گیلان ضمن شرکت در مراسم بهره برداری پروژه سوله های نیمه صنعتی شرکت های فناور گیلان مستقر در پارک علم و فناوری از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناور و نیز از محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بازدید کرد.

افتتاح رسمی صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی گیلان و نشست اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه های امروز ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به گیلان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =