انیمیشن‌های پیشگیری از اعتیاد در آستارا تولید شد

آستارا - ایرنا - اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در آستارا، برای ترویج فرهنگ مقابله با اعتیاد و پرهیز از مصرف سیگار، فیلم‌های انیمیشن یا پویانمایی تولید کردند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز سه شنبه در این اداره اظهار کرد: پنج انیمیشن هر کدام به مدت ۲ دقیقه با تلاش فریدون سخی کار مسئول امور هنری این اداره و با همکاری نمایندگی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، برای پخش در شبکه های اجتماعی تهیه و تدوین شده است.

شاپور تشرینی بیان کرد: در این فیلم ها با استفاده از شخصیت های کارتونی، پیام هایی نظیر خطرات اعتیاد و ضرورت پیشگیری از استعمال مواد مخدر به مخاطبان انتقال داده می شود.

سید رضا میرنظری نماینده جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در آستارا هم گفت: در انیمیشن ها با بهره گیری از جلوه های ویژه و ادبیات کودک و نوجوان، نسل های نو را به خودداری از مصرف دخانیات توصیه می کنیم.

وی اظهار کرد: حدود ۲۰۰ شهروند غیرسیگاری و از طبقات مختلف مردم نظیر مسئول اداره، نخبه، ورزشکار، بازاری، فرهنگی، هنرمند و خبرنگار به عضویت افتخاری جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در آستارا درآمده و کارت عضویت گرفته اند.

پیشتر، فریبرز خورشیدی رئیس اداره بهزیستی آستارا از فعالیت سه کمپ ترک اعتیاد در این شهرستان خبر داده و ضرورت نظارت بیشتر والدین به فرزندان را گوشزد کرده بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha