نماینده یزد در مجلس : مسوولان برای کاهش جبران خسارت‌ اصناف برنامه‌ریزی کنند

یزد- ایرنا - نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسوولان باید برنامه‌ریزی دقیقی برای کاهش مشکلات و جبران خسارت‌هایی که اصناف به علت شیوع بیماری کرونا متحمل شده‌اند را تدوین کنند، گفت: بخشی از این مشکلات مربوط به ضرورت اصلاح قوانین است.

محمدصالح جوکار روز سه شنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره اتاق اصناف یزد با اشاره به مباحث و مشکلاتی که از سوی آنها طرح شد، اظهار کرد: در وضعیت فعلی، اصناف شرایط بسیار سختی را از لحاظ اقتصادی تجربه می‌کنند.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات اصناف در اولویت‌ کار مسوولان استان قرار گیرد، ادامه داد: در ارتباط با بخش اصلاح قوانین، جامعه نخبگان و کارشناسان متخصص اقدام به ارایه مشکلات به صورت مکتوب همراه با پیشنهاد اقدام کنند تا ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس نسبت به اصلاح قوانین پیگیری لازم را انجام دهیم.

رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی که اعضای هیات مدیره اتاق اصناف در ارتباط با بازگشت ندادن جرایم اصناف یزد مطرح کردند، گفت: درآمدهایی از جمله این قبیل باید در استان و برای توسعه منطقه صرف شود؛ مسوولان در کشور هم باید نسبت به پرداخت این موارد به استان ها اهتمام لازم را داشته باشند.
نماینده شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس افزود: هزینه کرد این نوع اعتبار و درآمدهایی از جمله مالیات در استان‌ها سبب می‌شود اقدامات لازم در حوزه محرومیت‌زدایی بهتر و بیشتر برای  خدمت‌رسانی به مردم انجام شود.
همچنین علیرضا حسنی رییس اتاق اصناف یزد هم در این دیدار به بیان توضیحاتی در ارتباط با مشکلاتی که اصناف استان در این ایام با آن روبرو هستند پرداخت و خواستار پیگیری و رفع مشکلات این صنف شد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۲۲۷ هزار و ۶۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۴۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به ۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر دهم تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۴۳۵ مورد بستری شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۱۸۸ هزار و ۷۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و سه هزار و  ۴۹ نفر هم از بیماران در وضعیت شدید بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۶۶ هزار و ۵۸۷ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز ، سیستان و بلوچستان، ایلام، لرستان و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند. 

وی افزود: توصیه اصلی وزارت بهداشت به مردم رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک در بیرون از خانه است ، استفاده نکردن از ماسک هم افراد را در معرض بیماری قرار می دهد و هم تضییع حقوق دیگران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =