کلیات طرح منطقه آزاد کشاورزی جنوب کرمان تصویب شد

جیرفت - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از تصویب کلیات طرح ایجاد منطقه آزاد کشاورزی این منطقه در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان خبر داد.

سعید برخوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ایجاد منطقه آزاد کشاورزی در جنوب کرمان تنها چاره و راهکار برای رفع مشکلات بخش کشاورزی این منطقه در دراز مدت است.

وی این طرح را نتیجه بررسی‌های تیم‌های خبره کارشناسی، نخبگان، بخش خصوصی، دولتی، دانشگاهی و اجرایی عنوان کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهار داشت: طی جلسات متعدد با استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، کلیات طرح مورد تصویب و در هفتم تیرماه سال جاری طرح در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان از طرف سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان مطرح و جزئیات آن ارائه و مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

وی افزود: در نشست شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مقرر شد با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع، ضمن تامین اعتبار مطالعات جامع این طرح تا پایان سال جاری، نسبت به انجام مطالعات جامع آن توسط مشاوران ذیصلاح اقدام و مراحل بعدی عملیاتی شود.

جنوب استان کرمان با اقتصادی مبتنی بر کشاورزی سالانه چهار و نیم میلیون تن انواع محصولات کشاورزی را تولید و روانه بازار می‌کند.

کارشناسان و فعالان اقتصادی، منطقه آزاد کشاورزی و پارک لجستیک را تنها راهکار موجود برای رفع مشکلات کشاورزان این منطقه عنوان می‌کنند.