ویروس کرونا یک تهدید زیستی است

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان گفت: ویروس کرونا یک تهدید زیستی است و مردم اگر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند روزهای سختی را در پیش خواهیم داشت.

علی سیف روز سهشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونای شهرستان سلسله در سالن الغدیر فرمانداری با اشاره به اینکه اکنون در تمامی کشورهای دنیا کرونا به چالشی لاینحل تبدیل شده است، اظهار داشت: باید دستگاه های اجرایی به سطحی از آمادگی برسند که اگر در پاییز و زمستان این بیماری شدت بیشتری بگیرد، توان پاسخگویی به مراجعان و کنترل آن را داشته باشند.

وی با تاکید بر ذخیره اقلام دارویی مورد نیاز شهرستان ها به مقدار کافی، افزود: متاسفانه اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود و مردم همچنان در مراسات شادی و عزاداری شرکت کنند و بی توجه به فاصله گذاری اجتماعی در گردشگاه ها حضور داشته باشند، روزهای خوبی در انتظار لرستان نخواهد بود.

سیف با تاکید بر اینکه سطح اهمیت موضوع در حدی است که باید به شدت رعایت کنیم، عنوان کرد: دشمن از خصومت های خود دست بر نمی دارد و غالبا آنها را در شرایط کنونی به روش غیرمستقیم اعمال می کند.

وی با اشاره به اینکه بیوتروریسم یا تهدیدات زیستی یکی از راه های غیرمستقیم حملات دشمن است، افزود:  با دقت در سوابق جنگ های زیستی، تابحال چنین اتفاقی را شاهد نبوده ایم اما این احتمال که ویروس در آزمایشگاهی طراحی شده و به دلایلی از دسترس و کنترل آنها خارج شده باشد، محتمل است.

مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان، گفت: اگر این فرضیه درست باشد، ویروس کرونا یک تهدید زیستی است که به مراتب از یک جنگ خطرناک تر است بنابراین باید تا جایی که می توانیم آمادگی لازم در دستگاه های اجرایی و متولیان سلامت برای مقابله و کنترل این ویروس وجود داشته باشد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =